Danes je 15 jun 2024, 22:24

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

prezimovanje ananasa, ličija...

Pozdravljeni
Zanima ma kako prezimit naslednje rastline:
Ananas, liči, rožmarin, kumkvat, avokado, mango, aloa.
Upam, da mi bo mojo zbirkico z vasimi nasveti uspelo prezimit.
Lp
Preberi več : prezimovanje ananasa, ličija... | Ogledi : 3817 | Odgovori : 1


presaditev fige

Pozdravljeni,
imam nekaj mladih rastlin fig, ki bi jih rada presadila drugam, pa ne vem, kdaj se lahko presajajo fige. A mogoče kdo kaj ve o tem?
Preberi več : presaditev fige | Ogledi : 6419 | Odgovori : 3


limona-mandarina

V sredini avgusta sem kupil mandarino ter limono(v dalmaciji),in jih presadil v večje lonce(30l).Vse sem naredil tako kot sem zasledil na forumu se pravi:kupil zemljo za citruse,gnojilo za citruse,pred kratkim dodal železo,imel jih v senčni strani do, sredine septembra,jih zalival z deževnico skratka vse po p.s-u.Ko sem jih presajal sem odstranil vso prejšno zemljo in mi kljub temu nekaj ne špila.Listi se mi vihajo (na sredini listov se mi pojavljajo nekakšne bledice-svetlo rumene).Zalivam 1-2x tedensko.Zanimivo ...
Preberi več : limona-mandarina | Ogledi : 9239 | Odgovori : 9


ZALIVANJE MANDARIN

Lep pozdrav!

Doma sem iz pešk vzgojil nekaj sadik mandarin. Sedaj so velike med 20 in 25 cm. Trenutno jih imam zunaj na balkonu in opažam, da so listi začeli rumeneti. Zanima me, ali je to posledica pretiranega zalivanja (zalivam jih enkrat na 3-4 dni) ali posledica vremena.

Posajene so v zemlji za citruse in sicer vsaka sadika v svojem lončku.

Včasih imam občutek, da zgajam bonsai in ne mandarino ...
Preberi več : ZALIVANJE MANDARIN | Ogledi : 5266 | Odgovori : 2


afriška juka?

Zanima me, kdo mi ve kaj povedat o afriški juki. Srečala sem jo v srednji Dalmaciji- Zadru. Tam raste celo leto na prostem, je zelo velika, mislim da zraste 2do 5 m v višino in poleti cvete na vrhu z bež cvetovi.
Preberi več : afriška juka? | Ogledi : 3087 | Odgovori : 1


Palma iz Djerbe

Pozdravljeni!
Pravkar sem se vrnil z dopusta iz otoka Djerba v Tuniziji, zraven pa sem prinesel njihovo lokalno palmo.
Zanima me, če kdo slučajno ve kakšno zemljo potrbuje, koliko vlage (zalivanje), senca ali sonce, ...

za vse odgovore se najlepše zahvaljujem, LP
Preberi več : Palma iz Djerbe | Ogledi : 2939 | Odgovori : 2


oljka

Ima kdo izkušnje kako se oljka obnese v stanovanju, oz. zimskem vrtu?
Je lahko preveč suh in topel zrak problem? Je lažje vzdrževati že staro ali mlajšo oljko?
Lp, Meta
Preberi več : oljka | Ogledi : 8175 | Odgovori : 5


Papaja

Hoj,
že nekajkrat mi je uspelo iz koščičke vzgojiti mlade papaje, ampak, ko ekrat dosežejo cca 1o cm mi vedno umrejo.
Ima kdo kakšen nasvet kaj točno te rastlinice potrebujejo da preživijo. Ali je mogoče potrebna kakšna posebna zemlja, ali kaj?
Vzgojila sem že veliko eksotičnega sadja iz pečkov in še nobena rastlina mi ni povzročala toliko težev kot papaje (so pa ful lepe rastlinice).

Lep pozdrav
Preberi več : Papaja | Ogledi : 3294 | Odgovori : 1


Citrusi

Hali Halo

Sedaj mi je moj citrus le uspel pognati nekaj sadežov,kateri pa ne dozorijo????
Kaj bi lahko bilo narobe,saj so na soncu cel dan in imajo dovolj vode ter gnojila.
Preberi več : Citrusi | Ogledi : 4512 | Odgovori : 4


Amorphophallus sp

ve kdo kje v sloveniji bi se ga dalo dobiti?? ima kdo semena ali ve kje se jih prodaja?
Preberi več : Amorphophallus sp | Ogledi : 2608 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610