Papaja

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Papaja

OdgovorNapisal/-a koščička » 19 jul 2005, 13:42

Hoj,
že nekajkrat mi je uspelo iz koščičke vzgojiti mlade papaje, ampak, ko ekrat dosežejo cca 1o cm mi vedno umrejo.
Ima kdo kakšen nasvet kaj točno te rastlinice potrebujejo da preživijo. Ali je mogoče potrebna kakšna posebna zemlja, ali kaj?
Vzgojila sem že veliko eksotičnega sadja iz pečkov in še nobena rastlina mi ni povzročala toliko težev kot papaje (so pa ful lepe rastlinice).

Lep pozdrav
koščička
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 31 jan 2005, 14:51

OdgovorNapisal/-a peteršilj » 12 maj 2006, 11:21

Papaje je zelo težko vzgojit. Zemljo je treba sterilizirat (najbolje da se segreje v pečici za določen čas pri 200°C), poleg tega je treba obdelat pečke s pesticidi. Vse to zaradi tega ker so mlade papaje izredno občutljive in jih lahko uničijo razni mikroorganizmi in glive v zemlji.. Za papaje je treba tudi zelo natančno odmerjat vodo (ne sme je bit preveč ali premalo), isto velja za lego na soncu ali v senci, vetrovnost... Ni je bolj zahtevne rastline od papaje.

Link do več:
http://www.crfg.org/pubs/ff/papaya.html
peteršilj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 27 mar 2006, 15:58


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • PAPAJA
    Napisal/-a bonsaj » 24 mar 2009, 21:16
    1 Odgovori
    2495 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a bonsaj Poglej zadnji prispevek
    28 mar 2009, 19:17

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost