oljka

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

oljka

OdgovorNapisal/-a mv » 22 jul 2005, 08:32

Ima kdo izkušnje kako se oljka obnese v stanovanju, oz. zimskem vrtu?
Je lahko preveč suh in topel zrak problem? Je lažje vzdrževati že staro ali mlajšo oljko?
Lp, Meta
mv
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 jul 2005, 09:03

OdgovorNapisal/-a ivory » 31 avg 2005, 10:28

Jaz imam oljko na balkonu ki ni zimski vrt, je pa zastekljen, tako da pozimi niha temperatura med 0-5 stopinj. No pod nulo skoraj nikoli ne pride. Jo skoraj nic ne zalivam pozimi (1-2 na mesec) poleti pa enkrat na teden. Ful hitro raste, tako da sem jo moral zaceti oblikovati s strizenjem. Jo imam pa ze dve leti in sem ze imel eno olivico. :lol:
ivory
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 31 avg 2005, 10:21
Kraj: ljubljana

Re: oljka

OdgovorNapisal/-a phoenix roebelini » 11 nov 2005, 17:58

Joj tud na oljke smo prsli.Kako so mi ogabni ti plodovi.olje je ze boljse.ampak rastlina pa je IN.Jst sm jo rabutal pozimi na krku,pa jo pritresel do celja in jo posadil.pa tema...No pred dnevi pa ko sem pospravljal po njivi,pa sem opazil da je ziva.upam da bo prezivela.ker bi jo rad imel,plodove pa podaril komu za vlagat..No tole ravno ni nasvet.. :)
phoenix roebelini
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 11 nov 2005, 16:39
Kraj: lasko

Re: oljka

OdgovorNapisal/-a moj31ca » 05 okt 2006, 13:11

[Zdravo, jst sm tud dobila za darilo oljko, pa me zanima, kako ravnati z njo, kolikokrat zalivat, na kakšnem mestu naj bo? Hvala.
moj31ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 okt 2006, 13:06

OdgovorNapisal/-a ns » 05 okt 2006, 16:23

Lahko jo tudi vzgajate kot bonsaj. Osvisno od podnebja in prostora ki ga imate na razpolago.
V notranjosti slovenije oljka na prostem ne preživi (zmrzne)
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a moj31ca » 06 okt 2006, 07:53

ta je mišljena kot sobna, kolikokrat se priporoča zalivanje, na kakšnem mestu v dnevni sobi naj bo? je sorte "lecce", ali tudi rodi ali je mišljena samo kot okrasno drevo?
moj31ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 okt 2006, 13:06


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov