avokado

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a tjasykaa92 » 24 mar 2008, 22:11

jaz sem pa danes pogledala moj avokado, pognaj je že korenino, dolga je 5 cm, upam da bo kaj s tega :D :D
tjasykaa92
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 04 nov 2007, 18:47
Kraj: Okolica Ptuja

OdgovorNapisal/-a Papiruss » 01 apr 2008, 12:20

danes sem dal avokado v vodo zdej bo pa treba še čakat hehe :lol:
Papiruss
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 mar 2008, 17:10
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 29 jan 2010, 21:03

Če še kdo hoče posaditi avokado ga je najbolje in najhitreje zraste takole:


POTREBUJEMO:

- avokadovo peško
- seveda vodo
- nož
- fungicid (priporočam)
- zemlja
- lonček z premerom najmanj 20 cm

POSTOPEK:

- avokadovo peško potopimo v vodo z 40-50 stopinj celzija (tako preprečimo okužbo z avokadovo koreninsko gnilobo).
- peško zgoraj odrežemo 1 cm no malo manj. (odrežemo tam kjer je peška malo bolj "našpičena")
- dobro jo je pomočiti v fungicid saj ta prodre v peško in zaceli vse rane.
- čez nekaj časa rana postane oranžno-rdeča.
- nato jo posadimo v zemljo tako da rana gleda ven. (najbolje da jo posadimo v zemljo od 5 do 6 ph)
- če ste uporabili fungicid naslednji dan ali čez dva dni rana na sredi poči. Če rana ne poči neki ni vredu. Lahko da bo bolj poj počla.
- navadno vzkali v 4 tednih.

In še nekaj nasvetov:

- avokado potrebuje od 20 do 28 °C da naredi plodove.
- raste v 60-odstotni vlagi.
- raste na sončnih legah
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

Re: avokado

OdgovorNapisal/-a marko01 » 21 okt 2015, 00:35

Ne vem ali tema se aktualna Ali ne, ampak vseeno, pres dobrega pol leta sem si zazelel avokado, da ga poizkusim kako je namesto margarine, ko sem ga "pospravil" pa sem dobil idejo, ce ima koscico,potem lahko nekaj nastane...

Vodica sem najdel seveda na netu, in sicer tega z zobotrebci... Uposteval sem ga u detajl, menjal vodo na 3 dni, mlacna voda, CCA 1cm koscice v vodi, zaboden del izven,da nebi zacel gniti...

Dooooolgo no bilo nic, le vegetiral je na polici, pa sem si mislim, saj ne bo nic,moti pa tudi nikogar tisti jogurtov loncek...

Po 4 mesecih je pocil, in Cez CCA teden je naredil kak cm dolg poganjek, (veselje in ponos);)

Cez dobre 3 tedne je imel koreninico dolgo 10cm in poganjek 15cm+, sledili so 3 listki, ko sem jih, po navodilih odscipnil, korenino pa prestavil v humusno zemljo iz vrta, globine do nekje polovice koscice.

Zadeva je mirovala kaka 2 tedna in mislim sem da sem odscipnil prevec, ampak kaksen teden nazaj so pa prisli novi listki, Danes je velik CCA 25cm.

Glede na to da je hladno, trenutno be pricakujem velikega napredka, je pa ma temperaturi 18°c+, tako da mu ni hudega.

Upam da bo sla zadeva po planih naprej, ker me res zanima kako drevo je to...sadezev pa baje ni pricakovati, ker je kupljen sadez hibrid...baje..

To je moja storja...

Nisem povedal veliko uporabnega ampak je pa dober filing ko po toliko casa iz enega jajca nekaj nastane:):):)
marko01
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 okt 2015, 00:17

Re: avokado

OdgovorNapisal/-a marko01 » 23 sep 2016, 14:42

Še ta tema/forum živi kaj al slabo vse skupaj?
marko01
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 okt 2015, 00:17

Prejšnja

Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov