Danes je 29 apr 2024, 19:24

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Dan odprtih vrat

Živjo,
obveščam vas da imam v soboto 12. julija od 15.00-19.00 dan odprtih vrat za ogled moje zbirke.
Informacije na moj e-mail:
iztok.mulej@guest.arnes.si
Preberi več : Dan odprtih vrat | Ogledi : 4710 | Odgovori : 6


Kaktusa zelo razvejana - sta podivjala?

Pozdravljeni.

V prilogi sta dve sliki mojih dveh kaktusov. Finta je v tem, da imata zelo veliko malih poganjkov. Se jima je zmešalo? :wink:

No, zanima me, ali ni to vseeno malo preveč poganjkov. Tisti ožji je visok 20 cm in najmanjši so veliki okoli 0,5 cm, drugi je velik okoli 15 cm.

Verjetno bo treba malo odstraniti poganjke, ane? No, a so 0,5 cm veliki poganjki ...
Preberi več : Kaktusa zelo razvejana - sta podivjala? | Ogledi : 6133 | Odgovori : 10


Nič cvetenja!

Imam še kar veliko kaktusov(15-20), pa mi noben noče cveteti.Izmed vseh, mi je v teh 3 letih(odkar imam kaktuse) cvetel le eden in sicer je to bela gostotrnata mamilarija kaj naj naredim, da mi bodo kaktusi začeli cveteti?
lp
Preberi več : Nič cvetenja! | Ogledi : 4908 | Odgovori : 7


Neoporterija Setosiflora

Že več let imam Velikocvetno neoporterijo, vendar je cvetela le tedaj, ko sem jo kupil.
Vprašanje pa je sledeče:
Kako se pravilno neguje neoporterije, saj eni zatrjujejo, da jo poleti ne zalivamo in ne gnojimo, drugi ravno obratno. Potem je spet vprašanje ali je jesensko cvetoča ali spomladansko cvetoča (moja je spomladansko). V glavnem naj bi jo negovali kot mammilarije in rebucije. Ali je to res? Kako jo naj pripravim da bi zacvetela? Prilagam tudi ...
Preberi več : Neoporterija Setosiflora | Ogledi : 3405 | Odgovori : 2


Hudičev jezik

Včeraj sem kupila to rastlino pa me zanima kako se jo neguje, če ma kdo kakšno sliko je dobrodošla, skratka rada bi zvedela čim več o tem kaktusu :P .
Preberi več : Hudičev jezik | Ogledi : 4952 | Odgovori : 4


Eksplozija cvetja!

Pozdravljeni!

Preprosto moram povedati za ta primer. Pred nekaj cajta sem dobil kar nekaj let star kaktus od ene pokojne gospe. Bil je tisti tipičen kaktus, kot ga vidimo v mnogih starejših hišah. Kaja mi je namignila, da naj bi bil to silvestrii ali nekaj podobnega (hvala Kaja), sam se ne spoznam toliko na imena. Mislim pa da je chamacereus silvestrii. Prosim poznavalce, da potrdite ali zanikate. :) ...
Preberi več : Eksplozija cvetja! | Ogledi : 8902 | Odgovori : 12


Kaktus

Lep pozdrav!
Tudi jaz sem ljubiteljica kaktusev in imam naslednje vprašanje: Imam kaktus (mlad), ki me je vsako leto razveseljeval s čudovitimi roza cvetovi (v mesecu aprilu), letos pa ni pokazal nobenega cveta.Mi lahko mogoče svetujete, kaj je vzrok temu? Bi ga mogoče morala presaditi? Za odgovor že vnaprej hvala! Mirči
Preberi več : Kaktus | Ogledi : 15088 | Odgovori : 12


Knjiga o kaktusih

Že dalj časa iščem po ljubljanskih knjigarnah kakšno strokovno knjigo z barvnimi slikami in opisi za nego. Sedaj sem naročil eno iz Amerike z naslovom CACTI, avtorja Vincent Cerutti and Paul Starosta.
Tudi sam sem že zbral nekaj literature na temo Notokaktusi, trenutno sem nekje na strani 32, verjetno pa bom kar zaključil, saj sem opazil, da je stvar preobsežna, ker so jih pridružili k Parodijam.
Ali mogoče obstaja kakšna knjiga o kaktusih na Slovenskem? ...
Preberi več : Knjiga o kaktusih | Ogledi : 7500 | Odgovori : 9


TRIXANTOCEREUS

Pred tednom dni sem kupil kaktus Trixantocereus. Prvo sem ga zalil, nato pa začasno postavil na vzhodno okensko polico v kuhinji. Mislim, da mesto ni najbolje izbrano.
Kaktus je bil precej drag, zato vas prosim, če mi svetujete kako ga zalivam, kam namestim (vzhodno okno), ali je lahko na balkonu čez poletje (vzhod) in kako je z njim pozimi. Že ko sem ga kupil je imel cvetni popek, vendar vprašanje, če se bo cvet sploh ...
Preberi več : TRIXANTOCEREUS | Ogledi : 8310 | Odgovori : 13


Parodia Mairanana

Lep pozdrav!
Da prihaja do nepoznanih katusov so v večjem delu krive prodajalne, ki prodajajo neoznačene kaktuse, delno pa tudi mi, ki neoznačene kaktuse kupujemo. Sam ne kupujem več neoznačenih kaktusov, temveč se o željenem kaktusu predhodno pozanimam.

Torej bi se v prvi vrsti najprej zahvalil vsem, ki so mi pomagali pri tistih dveh nepoznanih kaktusih. Z veseljem pa sporočam, da je Parodia Marianana zacvetela in v dokaz prilagam sliko.
Kaktus imam stalno na vzhodni ...
Preberi več : Parodia Mairanana | Ogledi : 3882 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610