Knjiga o kaktusih

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Knjiga o kaktusih

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 02 jul 2003, 15:02

Že dalj časa iščem po ljubljanskih knjigarnah kakšno strokovno knjigo z barvnimi slikami in opisi za nego. Sedaj sem naročil eno iz Amerike z naslovom CACTI, avtorja Vincent Cerutti and Paul Starosta.
Tudi sam sem že zbral nekaj literature na temo Notokaktusi, trenutno sem nekje na strani 32, verjetno pa bom kar zaključil, saj sem opazil, da je stvar preobsežna, ker so jih pridružili k Parodijam.
Ali mogoče obstaja kakšna knjiga o kaktusih na Slovenskem?
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 02 jul 2003, 15:48

Na slovenskem ne vem če obstaja kakšna knjiga.
Ampak imam pa 1 zelo zelo dobro nemško knigo s podrobnimi opisi in ogromno slikami.Originalen naslov je : Kaktee bei uns zu hause
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Knjiga

OdgovorNapisal/-a izi » 02 jul 2003, 17:58

Poldi živjo,
v Sloeviji je izdal prvo knjigo o kaktusih prof. France Vardjan, misli da daljnega leta 1966. Za tiste čase je bila to zelo dobra knjige. Leta 1992 je izšla druga knjiga, tiskana na recikliranem papirju. Zato mislim da ni potrebno omenjat, kakšne fotografije so v njej. Prav tako so bile fotografije na hitro zbrane v eni slovenski zbirki, poimenovanje tudi ni bilo zelo točno, zato je knjiga po mnenju ljubiteljev slaba. Sam jo nisem niti kupil.
Dobra knjiga, nekako hit je:

Anderson, E.F. The cactus family. With a foreword by Wilhelm Barthlott and a chapter on cactus cultivation by Roger Brown £75 + PP (UK parcel post £7, UK first class £11, export £13). 2001. 776 pages, 1016 colour photos, 6 photos, 3 graphics, 8 maps; hardbound in d/w.

Knjiga z veliko slikami v angleški in nemški izdaji pa:

Preston-Mafham, R. & K. Cacti. The Illustrated Dictionary £25 + £5 PP. (1991) 1996. 224 pages, 1103 colour photos, softbound. The quality of the illustrations still make this the best-selling picture book of cacti.

- Kakteen Atlas £45 + £5.50 PP 1992. German. 224 pages, 1103 colour photos, hardbound. Translation of Cacti, The Illustrated Dictionary.

Sam knjige naročam sam iz tujih knjigarn. Je običajno ceneje.

O notokaktusih lahko preberete tudi članek na moji spletni strani.

www.dpks-drustvo.si/jest

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a cyberman » 03 jul 2003, 07:56

Zdravo Poldi,

Knjige od Vardjana sem zasledil nekako samo še v knjižnici, ampak tako kot je že Izi povedal mislim da so nekako preživete kar se tiče fotografij.
Obstaja še ena zelo tanka ki opisuje nekaj kaktusov in ostalih soćčnic za cca 500 SIT vendar se ne spomnim naziva.

Tako da ostane v glavnem samo tuja literatura.
Se pa splača malo pobrskati po internet knjigarnah ker imajo nekatere (predvsem tiste preko luže) precej akcij. Tako sem zgoraj omenjeni knjigi (The cactus family + The Illustrated Dictionary ) kakšen mesec nazaj dobil za skupaj cca. 20.000 SIT s poštnino vred, plačal sem samo še 8.5% davek. Pa še v dobrem tednu so bile že dostavljene.


Aleš
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 03 jul 2003, 10:19

V knjižnici sem si izposodila knigo o kaktusih.Njen naslov je:Dolgo življenje kaktusov. Pisatelja pa ne vem.Menda se piše Dolenc(nisem čisto prepričana) :? 8)
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 08 jul 2003, 22:03

Jaz sem si iz knjižnice sposodila knjigo Franceta Vardjana in eno iz zbirke Moje sobne rastline. Vardjanova je kar dobra, le da je že malo "zastarela" in nekaj sodobnejših kaktej manjka. Tista iz zbirke pa ima kar nekaj pomanjkljivosti, tudi to, da ima narobe napisana imena kaktej.

Zakaj v Sloveniji ne napišejo DOBRE knjige o kaktejah :?: , zraven opisov bi bile lahko tudi slike.
To bi bilo nekaj. :shock:

Ampak to se še nekaj časa ne bo zgodilo :cry: , ker nimamo časa, ne denarja, še manj pa volje. :?
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Slovenska knjiga

OdgovorNapisal/-a izi » 08 jul 2003, 22:48

Živjo Kaktika,
koliko knjig o kaktusih bi lahko prodali v Sloveniji?
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 22 jul 2003, 20:20

Ja no... malo ljudi malo povpraševanja. :wink:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 14:24

:idea: Angleške in ameriške knjige o kaktusih imajo v knjigarni Konzorcij Mladinske knjige na Slovenski cesti v Ljubljani (tam vam celo naročijo knjigo iz tujine) in pri Vale Novaku na Wolfovi v Ljubljani. Jaz jih kupujem tam .... In sem zadovoljna. Sicer pa je Državna založba Slovenije v 70-ih letih (misli, da 1973 leta) izdala tudi eno knjigo o kaktusih nemškega avtorja, ki pa se s knjigo F. Vradjana ne more primerjati. Knjigo F. Vardjana lahko naročite po pošti na Kmečkem glasu, če jim ni že pošla.
Veliko zelenega, kaktusarji! In seveda tudi obilo cvetov!!!
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Knjige

OdgovorNapisal/-a izi » 27 jul 2003, 09:34

Omenim naj, da imamo v knjižnici društva kar precej knjig o kaktusih, poleg tega dobivamo revije nemškega in italijanskega društva.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov