lokvanj

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

lokvanj

OdgovorNapisal/-a romunov » 21 mar 2004, 12:03

Je kdo že posadil lokvanj kar v mivko? Me zanima kako bi se odneslo, saj nameravam v ribnik natrest mivko (50% dna), lateritne kocke pa bi uporabil tako kot do sedaj...
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a BoGo » 21 mar 2004, 13:44

romunov, ne vem, če bo ravno uspevalo v mivki, naj o tem drugi bolj gotovo povejo, vendar se mi zdi, da ne bi, ker ne vem če je dovolj hranilnih snovi v mivki za lokvanj. Zakaj pa recimo ne posadiš lokvanj z ustreznim substratom in prek posipaš mivko?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 21 mar 2004, 16:26

Ojla,

mislim, da odgovor tiči v naravnem rastišču Lokvanjev. Tudi če je po tleh mivka je pod njo ponavadi sloj zemlje in ilovice, lokvanj pa ima korenine v njih.
Lani sem na mivkastem bregu Save pri Radečah skušala dobiti korenino Lokvanja, pa so bile korenine zelo globoko in mi jih ni uspelo dobiti ven.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a romunov » 21 mar 2004, 17:59

Lokvanj imam v nekem plastičnem zaboju, kamor sem dal zemljo, lateritne kuglice, čez pa pesek in skale. Po forumih berem, da jih ribe vse skopljejo, ampak za enkat se moje še dotaknile niso. Sicer pa nimam koijev... Tam lokvanj krasno uspeva (pri nekje 10ih cvetovih sem nehal štet), vendar bi rad bolj prikril, da bi vse skupaj izgledalo bolj naravno... Zatorej bi bila idealna rešitev, da bi ga dal kar v mivko... Mogoče kar v nylonke nabasal zemljo, notr posadil lokvanjm nekaj gnojila in s časom bi vse skupaj prerasle alge, nabral mulj... :)

Hey, Roman, imaš žensko tam spodaj potopljeno? :)
Eh, saj pritožuje se ne. :roll:
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

nakup vodnih rastlin

OdgovorNapisal/-a ajsha » 20 maj 2004, 13:23

Imamo ribnik in v njem krape, radi bi ga polepšali z rastlinami. Dobili smo že vodno hijacinto, radi bi pa imeli tudi račjo zel, pa lokvanj in še kakšne plavajoče rastline, pa žal ne vemo kje se to dobi. Lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom.
ajsha
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 mar 2004, 23:06

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 maj 2004, 14:42

Ojla,

v arboretumu so bili z lokvanji kar dobro založeni, tudi vodno hijacinto, plavčka in vodno solato so imeli.
Nekaj izbire imajo tudi v Kaliji na Dolenjski cesti, edino lokvanji v Obiju so po mojem malo vprašljivi (so sicer cenejši, ampak plesnivi in nekateri tudi gnili).
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OBI Kranj

OdgovorNapisal/-a ttoman » 05 avg 2004, 07:33

Ojla.

V OBIju v Kranju so pred kakima dvema tednoma dobili čisto "frišne" lokvanje in vodne rastline. Lokvanjev je bilo tam okoli 5 vrst - ful lepih.

LP Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a strobos » 19 sep 2004, 13:34

Pozdrav,

dobil sem lokvanj, ki ima veliko korenino in par listov. Listi imajo do korenine bolj kratko steblo. Slišal sem, da naj dam ta lokvanj na dno in da bodo čez teden ali dva stebla listov zrastla, da bodo priplavali na vrh. Je to res? Moj manjši ribnik je globok 60 cm, od tega je korito v katerega je posajen okoli 15 cm visoko in stebla listov okoli 15 cm. Lahko potem dam to na dno in bodo stebla zrastla za tistih 30cm ali ga naj postopoma dajam bolj globoko?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 sep 2004, 16:47

Ojla,

ti ga kar posadi v primerno globino (glede na sorto lokvanja, ki ga imaš), pa bodo listi že zrasli do vodne gladine (listi vedno zrasejo do vodne gladine-očitno je bil sedaj v nižji vodi).
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a malecka07 » 19 jun 2007, 18:26

Pozdravljeni!

Pred priblizno mesecem dni sem kupla lokvanj in ga imam v ribniku. Zanimam me kako dolgo lokvanj cveti, moj je namrec cvetel le kaksen teden. Imel je 2 cvetova.
Hvala za odgovor in LP
malecka07
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 jun 2007, 18:25

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 19 jun 2007, 21:00

tudi moj lokvanj (sponzor je bil tinko ;)) je cvetel le kak teden (posamezen cvet) vendar neprestano odganja nove cvetove. prvi je popolnoma odcvetel (ali naredi semena?) drugi umira, tretji se je ravnokar odprl, četrti je pokukal na dan, peti pa še potuje proti površju medtem ko je šesti še popolnoma majhen :D.

EDIT: pogledal na internetu: cveti od 3-5 dni. malo dlje če ima dobre pogoje. nakar se zvije in počasi potone.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 20 jun 2007, 05:07

Zanimivo, pri mojem tastu in tašči imajo ribnik ter lokvanje, ki jih imajo v plastičnih posodah okrog pa samo kamenje, nobenega substrata/zemlje ali kaj podobnega in zelo lepo uspevajo, prilagam fotko

Slika

Slika
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

Lokvanji

OdgovorNapisal/-a majdra » 11 avg 2009, 12:17

Slika
Slika
Slika
[/img]http://lh6.ggpht.com/_1CvIM0tAfBg/Sn_-tOlif-I/AAAAAAAACt4/0EAJ3FEFciQ/s640/20090810_08.JPG
Uporabniški avatar
majdra
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 63
Slike: 11
Pridružen: 13 avg 2006, 04:11
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a sasok » 10 sep 2009, 00:46

Pozdravi!
Še tukaj napišem, torej zanima me, če ima kdo kaj lokvanjem odveč za menjavo s kakimi drugimi rastlinami!
Najbolje kaj ZS.
LP
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

lokvanj in uši

OdgovorNapisal/-a domi » 04 jul 2010, 10:52

Pozdravljeni,
bom kar to temo izkoristil ker je tema lokvanji. Imam težavo z ušmi na lokvanju. Uši se pojavijo skoraj vsako leto, vendar letos so na čisto vseh listih in cvetovih.
Kakšna ideja kako jih odpraviti??
prilagam še fotografijo.

Slika

LP Dominik
domi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 16 mar 2007, 20:39
Kraj: Prekmurje

Re: lokvanj in uši

OdgovorNapisal/-a domi » 08 jul 2010, 21:46

domi je napisal/-a:Pozdravljeni,
bom kar to temo izkoristil ker je tema lokvanji. Imam težavo z ušmi na lokvanju. Uši se pojavijo skoraj vsako leto, vendar letos so na čisto vseh listih in cvetovih.
Kakšna ideja kako jih odpraviti??
prilagam še fotografijo.

Slika

LP Dominik


??
domi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 16 mar 2007, 20:39
Kraj: Prekmurje

Re: lokvanj

OdgovorNapisal/-a Anže Jazbinšek » 10 sep 2011, 18:34

klavdija: kje pa si jih ti videla v radeč, ker namreč živim tam blizu: pa še nisemmnobrnega zasledil,.. :)
Uporabniški avatar
Anže Jazbinšek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Slike: 5
Pridružen: 03 jul 2011, 21:57


Vrni se na Vodne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost