Hudičev jezik

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Hudičev jezik

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 03 jul 2003, 18:22

Včeraj sem kupila to rastlino pa me zanima kako se jo neguje, če ma kdo kakšno sliko je dobrodošla, skratka rada bi zvedela čim več o tem kaktusu :P .
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Ferocactus Latispinus - Hudičev jezik

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 04 jul 2003, 13:17

Maša zdravo!
Najbolj me veseli, da veste kaj ste kupila.

Med ljubitelji kaktej je najbolj priljubljena vrsta F. Latispinus, imenovana tudi hudičev jezik (staro trgovsko ime je Echinocactus cornigeri). Glede na vrsto cveto ferokakteje od pomladi do poletja, cvetje pa je kratkotrajno. Poleti morajo imeti veliko svetlobe, na prostem naj bodo na soncu in resnično na toplem. Zalivamo jih normalno, ob vročini večkrat rosimo. Ferokakteje potrebujejo pozimi suho mirovanje, zato jih damo oktobra na hladno in nehamo zalivati in gnojiti. Najboljša temperatura med mirovanjem od novembra do februarja je 8 do 10 stopinj celzija.

Prilagam sliko mojega. sedaj še majhnega fero kaktuščka (imam še enega večjega samo ni latispinus).
Veliko uspeha pri vzgoji
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 04 jul 2003, 15:30

Sedaj, ko sem videla to sliko si nisem več čisto na jasnem, kajti moj kaktus je manjši in bolj ''debel''.Ko sem brskala po knjigah in internetu sem naletela na sliko kaktusa, ki je bil še najbolj podoben mojemu.Tako sem pač dala naslov Hudičev jezik.Aja, bodice ima pa do potankosti enake.Ali je potem mogoče, da je to hudičev jezik?
Pa tudi slike mam, sam niso slikane na digitalca, zato jih ne morem dati gor.Če koga zanima, mu lahko pošlem po navadni pošti.
lp
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Ferocactus latispinus

OdgovorNapisal/-a izi » 06 jul 2003, 23:20

Maša in Poldi živjo,
Za F. latispinus ima rastlina na sliki preozke bodice. F. latispinus ima zelo široke bodice, pri večjih primerkih tudi 5-7 mm.
Ferocactusi cvetijo zelo pozno, s cvetenjem pa imajo tudi izkušeni gojitelji včasih težave, ker se poprki enostavno posušijo. Rastline za cvetenje morajo biti velike vsaj 15 cm.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Ferocactus Latispinus

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 07 jul 2003, 08:28

Ja res je. Na dodani sliki ni Ferocactus latispinus. Je očitna moja napaka, vendar pa vsaj nasvet o vzgoji ni napačen.
Maši se opravičujem, saj sem bil trdno prepričan, da je to hudičev jezik, saj ima bodice zavite kot kavlje - kot jezik hudiča. Moj ferokaktus je očitno nekaj drugega, mogoče Viridescens, Viscainensis ali pa kaj tretjega.
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov