Parodia Mairanana

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Parodia Mairanana

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 09 jun 2003, 11:30

Lep pozdrav!
Da prihaja do nepoznanih katusov so v večjem delu krive prodajalne, ki prodajajo neoznačene kaktuse, delno pa tudi mi, ki neoznačene kaktuse kupujemo. Sam ne kupujem več neoznačenih kaktusov, temveč se o željenem kaktusu predhodno pozanimam.

Torej bi se v prvi vrsti najprej zahvalil vsem, ki so mi pomagali pri tistih dveh nepoznanih kaktusih. Z veseljem pa sporočam, da je Parodia Marianana zacvetela in v dokaz prilagam sliko.
Kaktus imam stalno na vzhodni okenski polici z jutranjim soncem. Kako se pravilno oskrbujejo parodie?
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 02 jul 2003, 15:59

Kako se pravilno oskrbuje ta kaktus ne vem.Vendar, kot sem že omenila, kadar padejo temperature pod 15 stopinj(ponoči)kaktus umaknite! :wink:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

15°C

OdgovorNapisal/-a izi » 02 jul 2003, 17:46

Ta je malo bosa.
Poleti padejo temperature včasih ponoči pod 15°C, pa kaktusom nič ne škodi. Večina kaktusov raste v puščavi, kjer so temperature ponoči kar nizke. V Andih do višine 3600 m rastejo rebucije, ki brez problema preživijo hladne dni, nemogoče pa jih je gojiti v Sredozemlju. Večina kaktusov brez problema preživi zimo, če imajo temperaturo višjo od 6°C pod pogojem, da so suhi, nekaj pa je takih, ki lahko preživijo tudi našo zimo zunaj.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov