Nič cvetenja!

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Nič cvetenja!

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 04 jul 2003, 15:41

Imam še kar veliko kaktusov(15-20), pa mi noben noče cveteti.Izmed vseh, mi je v teh 3 letih(odkar imam kaktuse) cvetel le eden in sicer je to bela gostotrnata mamilarija kaj naj naredim, da mi bodo kaktusi začeli cveteti?
lp
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Cvetenje

OdgovorNapisal/-a izi » 06 jul 2003, 23:07

Maša
1. Kaktusi morajo imeti zimski počitek.
2. Nekatere vrste cvetijo šele, ko so precej velike, zato moraš vedeti, kakšne kaktuse imaš.
3. za lažjo komunikacijo je bolje, da kupuješ rastline z etiketami.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 06 jul 2003, 23:25

Izi, samo pri nas je malo trgovin, ki prodajajo rastline z etiketami. Če pa že imajo etikete, pa ni napisano, kateri kaktus je. Se mi je pa zgodilo tudi, da sem kupil Euphorbio, pa sem ne pred davnim gledal na internetu slike, in je euphorbia čisto drugačna od moje.
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Imena

OdgovorNapisal/-a izi » 07 jul 2003, 09:02

Žal rastline, ki se jih na široko prodaja nimajo vedno pravih imen ali pa jih sploh nimajo. Le-te se ponavadi dobi pri ostalih ljubiteljih, ki smo organizirani v društvo in ki nabavljamo semena in rastline iz specializiranih vrtnarij. Predlog: postani član društva in vse glede kaktusov bo mnogo lažje.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a tomih » 07 jul 2003, 12:08

Bogo

Euphorbij je veliko vrst, katere so si zelo različne.

Za identifikacijo ti priporočam uporabo kataloga na spletni strani <a href='http://www.hrovatin.com'>Hrovatin exotica</a>. Če rastline ne najdeš tam, pa svetujem, da jih poslikaš in pošlješ slike sem na forum.
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 08 jul 2003, 11:59

Tomi, ja katalog na hrovatinovi strani je itak zakon. Ga tu pa tam res uporabljam. Vendar sem ze enkrat govoril o tem problemu z identifikacijo rastlin in telefonskim računom :wink:
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 13:52

:oops: Pamica, ne obupuj, če ne cvetijo. Eni res rabijo kar nekaj let (celo 40 ali več), da nas obdarijo z veseljem cvetenja, drugi cvetijo že pri dveh letih. Vprašanje je torej, kakšne katuse imaš, pa tudi ali pozimi počivajo in predvem, ali jih kaj gnojiš in če rastejo v pravi zemljici ... Če pa hočeš kaktus, ki je že dosegel starost, v kateri cevti, kupi cvetočega .... Jaz to pogosto počnem. Sicer pa, od mojih 100 ali malo več, jih cveti samo odbra polovica. In ko tako po petih, šestih letih zagledaš popek, se ti kar strga od veselja. Veliko sreče in potrpežljivosti!
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a BoGo » 23 jul 2003, 20:23

Renee, vseeno pa v nekaterih trgovinah dobim kaktuse, ki so še zelo majhni in že cvetijo. Misliš, da so to samo določene sorte? Enega imam npr. ki je čisto majhen, pa je že imel osem cvetov.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota


Vrni se na Kaktusi in sukulente

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron