Danes je 29 apr 2024, 19:30

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

palčke za označevanje

:lol: Obupano iščem palčke za označevanje kaktusov in sočnic (tiste bele plastične). Ali morda kdo ve, kje jih lahko kupim. Nalepke na lončkih se mi namreč ne obnesejo najbolje ... Hvala za odgovor!
Preberi več : palčke za označevanje | Ogledi : 4083 | Odgovori : 4


Ta roza stvar pa je?

Ne spoznam se dobro na kaktuse in sukulente in sploh na nic kaj gre v to smer. Vseeno pa me zanima kaj je to za ena rastlina in kaj je ta roza krogla...gor:) hvala za odgovor! LP Maja
Preberi več : Ta roza stvar pa je? | Ogledi : 5404 | Odgovori : 5


Pesek

Ali je kakšen poseben pogoj glede peska oz. kamnov s katerimi prekrijemo prst (apnenec da,ne?). Sem namreč novopečeni kaktofil in se še učim :)
Preberi več : Pesek | Ogledi : 14562 | Odgovori : 17


Semena kaktusov in sočnic

Sama sem to pomlad razmišljala o naročilu semen vendar sem se predolgo obotavljala in zamudila pravi čas za sejanje.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z naročanjem semen preko interneta? Vabljiva se mi zdi stran www.SuccSeed.com vendar mi ni všeč način plačila. Ker pa semen v Sloveniji sploh nisem iskala bi lepo prosila, da mi poveste kje se jih lahko dobi.

Hvala za odgovor!
Preberi več : Semena kaktusov in sočnic | Ogledi : 13920 | Odgovori : 22


Pomagajte mojemu najlepšemu spominku iz Budimpešte

Pozdravljeni!

V prilogi je slika kaktusa ali sočnice, ki sem ga kupil v Budimpešti. Ker sem dosti prešvical, kako ga prešvercati nazaj domov, bi mi bilo sedaj škoda, da bi ga pobralo. Sicer mi je že dokazal, da je trdoživ, ker ga je enkrat prepih v kombinaciji z oknom zbil na tla, kar kaže tudi majhna rana pri vrhu. Vendar pa opažam, da postajajo listi (tisti na vrhu) nekam nezdrave barve. Kaktus imam namreč po ...
Preberi več : Pomagajte mojemu najlepšemu spominku iz Budimpešte | Ogledi : 5465 | Odgovori : 8


Ferocactus

Največji in najstarejši kaktus poleg Trixantocereusa je v moji zbiriki Ferokaktus, za katerega pa žal ne vem imena.
Ali bi ga mogoče kdo na forumu prepoznal?
Poldi

p.s.
Kaktus ima premer cca. 25 cm. Prilagam tudi sliko.
Preberi več : Ferocactus | Ogledi : 5890 | Odgovori : 10


bolni kaktusi

živjo!

pred kratkim sem se navdušila nad kaktusi in podobnimi rastlinicami in jih imam sedaj že kar nekaj. zdaj pa so moji kaktusi zboleli. na njih se pojavljajo majhne bele stvarce, podobne plesni, ovalne oblike. verjetno so neke živali, ker če jih stisnem iz njih priteče rjava tekočina. pojavljajo se predvsem na vrhovih kaktusov pa tudi drugje. poleg tega se ponekod na bodicah pojavljajo majhne kapljice leplijive tekočine. ta stvar se je pojavila na polovici ...
Preberi več : bolni kaktusi | Ogledi : 30976 | Odgovori : 39


Na pomoč moji selenicereji!

Heeelllppp!

Pred nekaj cajta sem iskal selenicereus grandiflorus. Kaja na tem forumu je bila tako dobra, da mi je odstopila poganjek za potaknjenec. Finta je v tem, da sem jaz malo zavlekel in je zadeva že pognala korenine kaka 2 cm pod spodnjim robom, ko sem poganjek dobil.

Pa sem rastlino potaknil v posodo do globine korenin. Zdaj po kakih dveh ali treh tednih, pa začne rastlina poganjati na vrhu korenine.

...
Preberi več : Na pomoč moji selenicereji! | Ogledi : 4366 | Odgovori : 5


STARČEK

Imam 2 leti star kaktus, imanovan tudi starček. Pred nekaj dnevi sem opazila, da se je pri začetku, kjer se stika z zemlju upognil. :shock: Tako da ni več v pokončni obliki. Zanima me, zakaj je do tega prišlo? Je mogoče segnil :?:
Preberi več : STARČEK | Ogledi : 4907 | Odgovori : 3


Rebutia calliantha

Doma imam 2 ali 3 leta staro rebucijo. Zanima pa me:

-Ali je treba tudi rebucijo prezimiti? Ker mislim da je to razlog, zakaj ne cveti več. :?

-Ali je normalno, da ima veliko poganjkov?
Ker sem jih nekaj odrezala in posadila, da so se zakoreninile, pa je naredila še več novih brstov.

-Čeprav je cvetela dve leti nazaj, so se pred kratkim spet pojavili sejančki. ...
Preberi več : Rebutia calliantha | Ogledi : 3185 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610