Na pomoč moji selenicereji!

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Na pomoč moji selenicereji!

OdgovorNapisal/-a BoGo » 09 jul 2003, 23:15

Heeelllppp!

Pred nekaj cajta sem iskal selenicereus grandiflorus. Kaja na tem forumu je bila tako dobra, da mi je odstopila poganjek za potaknjenec. Finta je v tem, da sem jaz malo zavlekel in je zadeva že pognala korenine kaka 2 cm pod spodnjim robom, ko sem poganjek dobil.

Pa sem rastlino potaknil v posodo do globine korenin. Zdaj po kakih dveh ali treh tednih, pa začne rastlina poganjati na vrhu korenine.

:?: Ali to pomeni, da se ni prijela? :shock: Kako naj jo rešim, če se ni?
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Selenicereja

OdgovorNapisal/-a izi » 10 jul 2003, 09:10

To pomeni, da si jo narobe obrnil. Zdaj moraš raziskati kaj so korenine in kaj nova rast.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 10 jul 2003, 12:45

Samo jaz sem posadil odrezani konec spodaj v posodo. cca 2 cm nad odrezanim koncem so pognale korenine. zgoraj je še kakih 15 cm nad koreninami, sedaj pa so čisto pri vrhu pognale korenine.

Ali naj odrežem poganjek in dam konec z novo pognalimi koreninami v zemljo?
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Selenicereus

OdgovorNapisal/-a izi » 10 jul 2003, 13:45

Glede na to, da je vzpenjalka, bi bile lahko oprijemalne korenine.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 14:42

:roll: Jaz je sicer nimam, poznam je le iz slike in opisov. Na slikah, ki jih imam, se vidijo korenine, ki poganjajo vsake toliko časa iz stebla. Mislim, da je torej to, da korenina poganjajo kar po tseblu, normalno.
Mora pa pristaviti še svoj lonček. Namreč, noro rada bi jo (kraljico noči) imela, prav tako tudi t.i princeso noči, ki ima manjše cvetove in ji je podobna. Kašne namig, kje bi ju lahko kupila? Hvaležna bom za odgovor.
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a BoGo » 23 jul 2003, 20:30

Ja, je res tako. Se je lepo prijela in pridno raste. Upam, da bo tako tudi nadaljevala. Kot je že Izi povedal so to lahko oprijemalne korenine. Opora za njo je že tudi v pripravi.

Kolikor vem, jo imajo v botaničnem vrtu v Ljubljani. Če počakaš kako leto, da se mi razraste, ti lahko jaz dam kaki poganjek. Samo malo moraš očitno potem počakati.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov