Pomagajte mojemu najlepšemu spominku iz Budimpešte

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Pomagajte mojemu najlepšemu spominku iz Budimpešte

OdgovorNapisal/-a BoGo » 18 jul 2003, 09:14

Pozdravljeni!

V prilogi je slika kaktusa ali sočnice, ki sem ga kupil v Budimpešti. Ker sem dosti prešvical, kako ga prešvercati nazaj domov, bi mi bilo sedaj škoda, da bi ga pobralo. Sicer mi je že dokazal, da je trdoživ, ker ga je enkrat prepih v kombinaciji z oknom zbil na tla, kar kaže tudi majhna rana pri vrhu. Vendar pa opažam, da postajajo listi (tisti na vrhu) nekam nezdrave barve. Kaktus imam namreč po novem zunaj, kjer je dopoldne sonce, popoldne pa senca. Je mogoče to problem, da mu ne paše direktno sonce?

Še ena zadeva: okoli sebe ima tudi veliko majhnih poganjkov. A jih lahko brez problema razsadim, ali pa moram na kaj posebej biti pozoren?

Ja, če ga kdo prepozna, bi bil hvaležen tudi za ime :)
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Monadenium

OdgovorNapisal/-a izi » 21 jul 2003, 17:24

Bogo Živjo,
tvoja rastlina je Monadenium in spada v družino mlečkovk (Euphorbiaceae), kateri točno je, pa ne vem.
Ali je bilo zelo vroče, ko si švercal rastlino iz Madžarske, ali pa si bil z biciklom. Jaz sem že nemalokrat pripeljal poln prtljažnik rastli čez mejo brez vseh problemov. Kako zgleda prtljažnik avtobusa, ko is društvo privošči izlet v tujino, lahko samo ugibaš.
lpi
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 21 jul 2003, 22:43

Izi, hvala za identifikacijo. Hehe, lahko si predstavljam, kako izgleda prtljažnik, ko gre društvo preko meje. Kar pa še hočem vprašati, pa je: zdaj sem kaktus odstranil z okenske police v notranjost moje sobe. A bo vse v redu z njim ali pa naj ga še kako negujem?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

sočnica ne kaktus

OdgovorNapisal/-a izi » 21 jul 2003, 22:47

e Bogo, Bogo,
sem ti povedal, da spada v družino mlečkovk. Vsi kaktusi so v družini kaktusock, vse ostale sočnice niso kaktusi.
TO NI KAKTUS.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 21 jul 2003, 22:51

:oops: ehmmm... upppss... :oops:

Itak sem mnenja, da je moj status neprimeren. Bolj bi mi pripadal status Radovednež glede na število sporočil, ne pa neki "ekspert".

V glavnem, v kratkem ga bom razsajal. En poganjek imam rezerviran za Kajo, če pa kdo rabi še kakšnega, pa naj se javi.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Monadenium

OdgovorNapisal/-a izi » 21 jul 2003, 22:58

Čuvaj ga, jaz sem imel enega, pa sem ga uspel uničiti.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 21 jul 2003, 23:00

Kot pravim, če rabiš novega, ima moj precej mladih stranskih poganjkov. Razsajanje pa najverjetneje ne bi smel biti problem?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Monadenium

OdgovorNapisal/-a izi » 21 jul 2003, 23:08

Jaz ga nebi delil. Mlečki se dosti slabo koreninijo. Lahko probaš en poganjek za backup zase, ostalo pa raje pusti pri miru.

P.S.
Mislim, da si ti precej mahnjen na skubljenje rastlin. Tista dva mlečka od zafnjič sta ti tudi bila prepolna.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 22 jul 2003, 18:25

Kaj morem, če pa bom itak tega moral presaditi, ker že korenine ven gledajo, pa sem mislil, da bi res vsaj en backup naredil za sebe, pa če kdo hoče še imeti, navsezadnje se lahko tudi za ta namen ta forum uporablja. Ona dva mlečka v drugem topicu pa sta mi prepolna zato, ker sta eno leto lepo mirno rasla, nato pa Bum! na tone novih poganjkov, pa sem se malo zbal, da bi imela rastlina preveč malih poganjkov pa bi jo to preveč "iztrošilo"
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • pomagajte
    Pripete datoteke Napisal/-a mladstar » 21 avg 2005, 10:58
    13 Odgovori
    6344 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a pinkpanter Poglej zadnji prispevek
    20 jun 2007, 13:43

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov