majhni beli črvički v zemlji

Če so vaše sobne rastline napadli škodljivci vam bomo svetovali katera sredstva so najprimernejša in kako jih uporabiti.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

majhni beli črvički v zemlji

OdgovorNapisal/-a qki » 08 mar 2010, 12:22

Pozdravljeni, potrebujem nasvet glede majhnih belih črvičkov, ki se jih ne morem znebit iz moje sobne palmice :) Poskusil sem s presajanjem tako da sem iz korenin umil skoraj vso zemljo, kar se je dalo pod tekočo vodo...čez čas so se zopet namnožili, saj jih je zgleda še nekaj ostalo, kasneje sem poskusil s utaplanjem, tako da sem kompletno posodo pustil v večji posodi preplavljeno z vodo stati kak dan, da bi črvičke utopil...a kasneje za dan ali dva so se zajedalci vrnili :)...enako se mi dogaja tud na velikonočnem kaktosu...tudi on ima isto težavo v zemlji. Medtem ko ostale rastline, ki so neposredno blizu, nimajo teh težav, tako da kakšna mušica ali kaj podobnega po zraku,..odpade! Priložil bom sliko da si lahko povečate pa vsaj malo predstavljate! http://picasaweb.google.com/lh/photo/K7p_XZnj3xomifvw_SCX5A?feat=directlink
prosim za pomoč...hvala
one love
qki
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 mar 2010, 11:47
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Paph » 08 mar 2010, 13:06

Jaz sicer ne vem, kako se jim reče, vem pa, da so za samo rastlino neškodljivi, ker se prehranjujejo z odmrlimi deli rastlin in z razpadajočimi snovmi v zemlji oz. substratu, se pa pojavijo zaradi gnitja in tam, kjer je zemlja oz. substrat preveč mokra.
Tako nekako....
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a qki » 08 mar 2010, 14:03

Hvala za info Paph, mogoče še veš kako bi se jih znebil??? sem probal pustit čist suho zemljo tudi, da kar dolgo nisem zalival, pa se ne vdajo tak hitro :)
mogoče kaki naravni ali kemični dodatek za zemljo?
hvala
one love
qki
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 mar 2010, 11:47
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Paph » 08 mar 2010, 14:12

Spomnim se, da se je o tem tu že pisalo, malo pobrskaj.
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a qki » 08 mar 2010, 15:28

hvala sem našel Collembola se jim reče, na žalost so škodljivi in težko se jih znebi, moram it v semenarno sedaj ko vem ime...drugače pa izsušitev zemlje itd. pa tako dolgo, da še oni poginejo, samo mislim da bi to preveč vplivalo na rastlino...upam da bo kakšen pesticid ali kemikalija, ko jih bo zradirala ven iz zemlje :D hvala
one love
qki
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 mar 2010, 11:47
Kraj: Maribor

Re: majhni beli črvički v zemlji

OdgovorNapisal/-a pika78 » 17 sep 2011, 22:25

MI lahko poveš kako si se jih znebil, imam podobno težavo.
pika78
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 sep 2011, 16:48


Vrni se na Sredstva za zaščito sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost