Danes je 16 maj 2024, 20:39

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Obi v Grazu -- prenos rastlin preko meje...

Pozdravljeni. Včeraj sem bil v Obiju v Grazu. Moram jih pohvaliti - imajo res lepo porihtane rastline tam. Več kaktusov in čisto vsak ima zraven tudi napisano ime. Imeli so prav zanimive. Edino dragi so (5.59 EUR za kaktus, velik 3-4 CM)... Me je imelo, da bi kakega vzel, samo je pa baje problem, da se te stvari ne dajo kar tako preko meje spraviti.

Ali obstaja kaka pot (razen švercanja), da se spravijo take ...
Preberi več : Obi v Grazu -- prenos rastlin preko meje... | Ogledi : 5788 | Odgovori : 7


Velika tezava z MMAMMILLARIA AURICOMA V. SPINOSISSIMA

S punco sva zacetnika pri vzgoji kaktusov. Imava jih ze kar nekaj. Vsi, razen enega, nama lepo uspevajo. Z MAMMILLARIA AURICOMA V. SPINOSISSIMA pa imava velike tezave. Tezava je v tem, da se povesa. Steblo je trdo in ni znakov gnitja. Zalivava ga tako kot ostale (1 x na 14 dni, cca). Povesa se tako mocno, da se ze z vrhom dotika okenske police. Zanima naju, ce ima kdo podoben problem in kako naj resiva ...
Preberi več : Velika tezava z MMAMMILLARIA AURICOMA V. SPINOSISSIMA | Ogledi : 3153 | Odgovori : 1


Zahvala...

Lepo pozdravljeni!

Tale post bi rada namenila nekomu, ki se bo prepoznal v njemu.
Danes sva dobila velik rumen paket, poslala nama ga je prijazna gospa iz Ljubljane. Z nestrpnostjo, veseljem in pricakovanjem sva ga hitela odpirati. V njem naju je cakalo, nisem natancno stela koliko, toda prepricana sem, da cez stirideset najrazlicnejsih socnic, kaktusov, stepelijevk in drugih rastlin. Vse so bile skrbno zapakirane, etiketirane in dodana so bila kratka navodila za nadaljno oskrbo.
Rada ...
Preberi več : Zahvala... | Ogledi : 3177 | Odgovori : 1


Dorstenia foetida

Da li bi mi mogao netko odgovoriti zasto su Dorsteniji poceli zutiti listovi i otpadati? Dorstenija mi stoji vani u sijeni pa da li je mozda zato sto je postalo hladnije pa joj temp.ne odgovara jer je ujutro oko 7°C? Zaljevala sam ju svakih tjedan dana.
Pozdrav iz Zagreba :lol:
Preberi več : Dorstenia foetida | Ogledi : 3319 | Odgovori : 1


Šerifova zvezda

Pozdravljeni.

Brat me že 2 dni nadleguje, da lahko priskrbi šerifovo zvezdo. Ves čas mi jo opisuje, a sam opis meni ne zadostuje, še posebej, ker si ga nisem nič zapomnil.

Zato bi vas prosil, da mi nekdo razloži, kateri kaktus oz. sočnica je šerifova zvezda. Omenjal je tudi, da smrdi (njegova tašča pravi, da je to bolj šerifova rit, kot zvezda :lol: ), tako da predpostavljam, ...
Preberi več : Šerifova zvezda | Ogledi : 24333 | Odgovori : 56


Problem svetlobe z ene strani na okenskih policah

Pozdravljeni!

Ker nimam primernejšega prostora za moje kaktuse in ostale rastline, morajo biti na mojih okenskih policah (no, tudi dnevno sobo sem že zasedel). Tam jim je prav prijetno in lepo rastejo, vendar pa se opaža, da dobivajo svetlobo le z ene strani, saj potem rastejo v tisto smer.

Ali obstaja kaka rešitev (razen obračanja kaktusov)? Jaz sem razmišljal, da bi nastavil neko desko na drugi strani in preko nje ovil alufolijo, da bi se ...
Preberi več : Problem svetlobe z ene strani na okenskih policah | Ogledi : 5129 | Odgovori : 7


Pridobivanje semen kaktusov

Pozdravljeni.

Kar nekaj kaktusov mi je letos že cvetelo, pa me zanima, kako se najbolj gotovo dobijo iz cvetov tudi semena? Malo sem poskušal z umetnim opraševanjem s čopičem, a nič ni zaleglo. Kaj je najboljši recept?
Zraven pa je še ena stvar. Ali to tudi izčrpa rastlino, tako da jo je potrebno intenzivneje zalivati in gnojiti?

LP
Boris
Preberi več : Pridobivanje semen kaktusov | Ogledi : 4216 | Odgovori : 4


Nagrada za zveste uporabnike

Pozdravljeni,
ker nimam dostopa do foruma Nagrada za zveste uporabnike objavljam temo tukaj.
Ker je Miša, ki je zmagala v Avgustu komplet glasil dobila že pri meni in bo ob priložnosti dobila nadomestni kaktus, naj se javi drugi po številu prispevkov.

LPI
Preberi več : Nagrada za zveste uporabnike | Ogledi : 5398 | Odgovori : 9


življenska doba kaktusov

:arrow:
Preberi več : življenska doba kaktusov | Ogledi : 3069 | Odgovori : 0


kakšno zemloj potrebujem za to... nevem če je kaktus

Oj. Nekdo mi je rekel da ta stvar ni kaktus jaz seveda ne vem tega... in me zanima če ma kdo izkušnje s to rastlino (EUPHORBIA FEROX) da mi pove kakšna zemlja je najboljša za to. In tudi ... kako lahko to 'razmnožim' nevem ali ma to potem semena ali kak to naredim ?
Prezimit jo tudi moram ali ni to obvezno ?

Hvala za odgovore vsem !
Preberi več : kakšno zemloj potrebujem za to... nevem če je kaktus | Ogledi : 4344 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610