Katero vodno žival naj imam

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Katero vodno žival naj imam

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 29 dec 2009, 22:53

Živjo!

Mene pa zanima katero žival bi dal v moj ribnik, ki je globok 40 cm
( ker je iz kalupa ), da bi pojedla ličinke komarjev in ličinke drugih živali, ki nam naredijo zmedo. Ribe vem, da so zato ampak jaz ne bi imel rib ampak kakšno drugo vodno žival. Lahko so tudi dvoživke. Naprimer lahko bi imel kakšno regico samo ne vem ali se ta kaj prehnanjuje z ličinkami. No če se mi to prosim sporočite. Imel bi pač vodno žival, ki se prehranjuje z ličinkami samo ne ribe.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 29 dec 2009, 23:10

A sem najdel. Kačji pastir naj bi jedel komarje. Samo kje naj jaz dobim kačje pastirje? Vem da jih najdete ob jezerih in rekah ampak jaz živim tukaj na Jesenicah kjer ni veliko kačjih pastirjov.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 30 dec 2009, 08:26

Maj, kačji pastir bo priletel sam, če bo našel ugodne pogoje za življenje. Prisiliti ga ne moreš, saj se ne da privezati :lol: .Tudi žabe, pa mnoćica drobnih vodnih prebivalcev se naseli sama. Poskrbi za dovolj rastlin ob vodi, pa se bo življenje samo naselilo. Žal tudi komarji, tudi pri meni so nadležni. Moj pastirček Lovrenc jim ni kos, čeprav se je letos oženil.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 30 dec 2009, 12:02

Aha hvala za odgovor. Sem prebral tudi v knjigi da vodne perutnike (po latinsko: iris pseudacorus ) privablajo kačje pastirje. Upam da se bodo naselili dvokrilni kačji pastirji ker so spretnejši in komarja ujamejo v zraku. Še enkrat hvala.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

Re: Katero vodno žival naj imam

OdgovorNapisal/-a Anže Jazbinšek » 21 sep 2011, 19:07

hei, če maš kako črpalko pa to,.. ti ribe (zlate,koi krapi,zelenike,..) pojejo komarje :)
Uporabniški avatar
Anže Jazbinšek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Slike: 5
Pridružen: 03 jul 2011, 21:57


Vrni se na Akvarijske rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost