Danes je 29 apr 2024, 17:31

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

nisem hotel vzeti drugorazredne robe

Torej, zgodilo se mi je nekaj, kar nisem mislil, da je možno.

Na kratko:

S prijateljem grem v drevesnico Rast - Baznik v Krško vas po cca 10 sadik. Ko smo nabirali sadike, mi je hotela dat eno s tako slabo korenino, da se sigurno nebi prijela (prijatelj se spozna na to). Ko rečema, da bi rada zamenjala, ker ima slabo korenino in se ne bo prijelo, naju lastnica nažene in pravi, da nama ne ...
Preberi več : nisem hotel vzeti drugorazredne robe | Ogledi : 13701 | Odgovori : 3


Zlato jabolko

Lepo prosim strokovnjake za nasvet. Predlani jeseni sem vsadila sadiko kakija in se je lepo prijel, prezimil, začel spomladi lepo poganjati, potem pa (bila je neka ohladitev, sodra intako dalje) se je začel sušiti. Ko sem ga pregledovala sem opazila približno 15 cm nad zemljo pokončen 3cm pokec na deblu. Od tam navzgor se je sušil tako da sumim, da je krivo to. Je pa začel poganjati pod pokcem in je zelo lepo rasel. Nekaj ...
Preberi več : Zlato jabolko | Ogledi : 2257 | Odgovori : 0


izkušnje z sadjarstvom

no ker bom med tem tednom sadil me zanima kakšne izkušnje imate z sadjarstvom in trsnico Krajšek???



Lp in hvala za odgovore že v naprej
Preberi več : izkušnje z sadjarstvom | Ogledi : 1978 | Odgovori : 0


Kaj je to

Zanima me katera bolezen oz. kaj je to, pojavlja se mi na slivi ,češnji in višnjah.Nekaj napada pa veje pa nevem kaj je to..
v naprej hvala za odg. :)

Lep pozdrav

http://www.shrani.si/f/3R/N4/8pbLcT9/fo ... ja0028.jpg



Slika
Preberi več : Kaj je to | Ogledi : 2036 | Odgovori : 1


nekaj vprašanj začetnika -- novo vprašanje 2.10.2009

lep pozdrav!

v kratkem si nameravam omisliti nekaj strokovne literature pa vendar:


1) včeraj sem presadil 3 divjake breskve (okoli 1m visoke), od tega sta se 2 lepo prijele pri tretji pa sem dokaj dobro poškodoval eno od glavnih treh korenin (splet zelo slabega terena in moje nerodnosti). ta drevešček je sedaj bolj ovenel kot ostale 2 in me zanima, če bi pomagalo, da bi ga nekoliko obrezal in ga stem razbremenil? v vsakem primeru ...
Preberi več : nekaj vprašanj začetnika -- novo vprašanje 2.10.2009 | Ogledi : 2758 | Odgovori : 5


Sajenje oreha

Rada bi posadila oreh, ki ima velike plodove z mehko lupino. Zelela bi vedeti, kdaj se posadi, v kaksno zemljo, na kaksen prostor in kje se kupi sadiko.

Hvala za odgovore,
VrtnarkaJoza
Preberi več : Sajenje oreha | Ogledi : 29186 | Odgovori : 6


Kivi - obiranje.....

Dragi rastlino in še posebej kivi-ljubci,

Tudi sam ima to srečo., da mi je letos kivi bogato obrodil. Glede na letošnje poeltje, ki je bilo (in je še) dobro toplo in dobro zalito, mi je kivi obrodil cca 300 sadežev. Sedaj ko se počasi približujejo jesenksidnevi in megle (brrr čimkasneje seveda), me zanima, kdaj je najprimernejši čas za obiranje sladkosti. Prosim za nasvete oz. Vaše izkušnje v zvezi z obiranjem....... lp J
Preberi več : Kivi - obiranje..... | Ogledi : 8299 | Odgovori : 4


Razpoke na vejah

Zakaj pride do te razpok, kaj so sploh, kako se jih odpravi....???

Slika

Hvala za vaše odgovore
Preberi več : Razpoke na vejah | Ogledi : 2703 | Odgovori : 5


Murva - sušenje vej

Imam nekaj let staro črno murvo kupljeno v vrtnariji. Letošnje leto se je posušilo že nekaj vej (časovno in pozicijsko čisto naključno), in sicer od nekega mesta na veji pa do konca veje. Zadnjo vejo, ki se je začela sušiti sem odrezal in na deblu opazil spremenjeno lubje. Lubje mesta, kjer se je veja posušila, je bolj črno in na izgled "mastno", sredica pa je temnejša - kot da bi začela gniti.

Zanima me zakaj ...
Preberi več : Murva - sušenje vej | Ogledi : 3643 | Odgovori : 2


Oreh in drevesa v njegovi bližini

V nekaj letih se nam je oreh precej razrastel in 3 jablane, ki rastejo pod njegovo krošnjo vsako leto manj rodijo. Tista, ki je najbližja pravzaprav že 2-3 sezone nima niti enega sadeža. Zanima me ali je za to kriv oreh in če je, katero sadje bi pa sploh uspevalo v njegovi bližini? Oreha namreč ne mislimo podirati.
Preberi več : Oreh in drevesa v njegovi bližini | Ogledi : 3390 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610