Danes je 16 maj 2024, 13:29

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

cepljenje limone

pozdrav vsem,

sem cist frisn tukaj na tem forumu pa tut kar se tice zelenih prijateljev nimam pojma. Leto in pol sem iz caja pobral limonine peske in jih zaril k neki loncnici in cez nekaj tednov je nekaj prilezlo ven. Zdaj imam 2 limoni visoki cca 20-25 cm, na pogled zgledajo kar zdrave. Na hitro sem pogledal teme ki se ticejo limon in ugotovil, da ce bom kdaj zelel tut obrat kaksen plod, moram ...
Preberi več : cepljenje limone | Ogledi : 5096 | Odgovori : 1


bolezen breskve

pozdravljeni, prosim, če kdo lahko ugotovi katera bolezen je na breskvi. listi ob listnih žilah imajo svetle madeže, kot pomanjkanje zelenila. drevo sem že pognojil z biogreno, NPK-jem za trte in tudi foliarno sem poskusil enkrat z magnezijem, drugič s kombiniranim gnojilom.žal pa ni nič bolje in tudi novi mladi listi imajo enake težave. občutek imam, kot da je morda pomanjkanje železa (kloroza) vendar nisem siguren.
kaj sploh lahko še storim?
v jeseni sem posul ...
Preberi več : bolezen breskve | Ogledi : 10264 | Odgovori : 10


limona

zanima me zakaj limona že tri leta ne cveti. Na začetku je bila polna limon in je imela največja okoli 40 dag. Če pa že cveti so samo moški cvetovi brez cvetov s pestiči. Prezimuje na svetlem v prostoru z cca 8 do 10C. Liste naredi v tem času močne, zelene in izredno velike ki v maju ko jo prestavim na prosto odpadejo porumenijo in začnejo poganjati normalni ozki in temno zeleni. Zalivana je z ...
Preberi več : limona | Ogledi : 3682 | Odgovori : 0


Kivi in uši

Pred kakšnim mesecem sem kupila kivi (actinidia deliciosa jenny), ki ga imam na balkonu. Lepo raste, vendar sem opazila, da so se na enem delu (del stebla) pojavile majhne črne pike, predvidevam, da so uši? Kako naj jih odstranim oz. kaj lahko naredim, da se ne bodo vrnile?
Preberi več : Kivi in uši | Ogledi : 4240 | Odgovori : 0


staro sadje

ali mogoče kdo ve katera drevesnica se ukvarja z vzgojo stari sadnih dreves,to je tisto sadje,ki ga vidiš ob starih hišah.nekje sem prebral,pa tega ne najdem več


lp
Preberi več : staro sadje | Ogledi : 13107 | Odgovori : 16


Gvajava

Pozdravljeni!

Sem iz Štajerskega konca in me zanima, kje lahko nabavim, kupim Gvajavo (Psidium Gvajava)? Če že kdo vzgaja to sadje, prosim naj mi sporoči, ker mi je velika neznaka. LP, Daca. :roll: :roll:
Preberi več : Gvajava | Ogledi : 8007 | Odgovori : 2


Sadno drevje na 1000 metrih

Jeseni sem na podedovani "fleti" posadil nekaj dreves. V drevesnici so mi za vsa garantirali, da bodo obrodila na 1000m.... :? Pred dnevi sem se zapeljal tja gor "na eno oč". Malce sem si troštal da je že nastavljen kakšen cvet, vendar je očitno do tam še daleč!
Breskev
Slika

Slika

Slika

Češnja
Slika

Slika

Slika
Hruška
Slika

Slika

Slika

Jablana
Slika

Slika

Vinogradniška breskev
Slika
Preberi več : Sadno drevje na 1000 metrih | Ogledi : 12879 | Odgovori : 16


ŠKROPLJENJE SADNEGA DREVJA

Pozdravljeni!

S čim in kdaj je najbolje škropiti sadno drevje (sliva, jablana, hruška, češnja). dreves sicer ni veliko, vsak sosed pa po svoje škropi, tako da sem čisto zmedena. Lepo prosim za kratek nasvet.

Lep Pozdrav,
Urška
Preberi več : ŠKROPLJENJE SADNEGA DREVJA | Ogledi : 15216 | Odgovori : 5


Japonska češnja

Rada bi kupila japonsko češnjo, tako, ki ne zraste v prav veliko drevo, ker nimam prav velikega vrta. Mi je zelo všeč, ampak nevem kje jo lahko kupim. Prosim za pomoč.
Preberi več : Japonska češnja | Ogledi : 7330 | Odgovori : 4


Breskva

Mene pa zanima,kako je treba s sadiko breskve? v jeseni sem jo posadila, kaj pa zdaj? Jo moram kaj gnojiti, ....?

Bilokakšnega nasveta bom zelo zelo vesela,saj si zelo želim vzgojiti lepo breskvico..

Hvala in lep dan
Preberi več : Breskva | Ogledi : 5888 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610