Danes je 29 apr 2024, 15:17

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

KIVI MARELICA

Kdo bi mi pravilno obrezal kivi in marelico in me o tem tudi poucil... :roll:

Hvala!

Roman
Preberi več : KIVI MARELICA | Ogledi : 4987 | Odgovori : 2


Nov nasad

Najprej vsem lep pozdrav :D
V okolici Kopra bi rad zasadil nov nasad, ki bo sestavljen predvsem iz češenj cca 5000m.Uporabil bi lokalne kasne sorte, ki selo lepo uspevajo Poleg bi sadil še nekaj:jablan,hrušk,sliv,marelic,breskev in mogoče še kaj?(prosim za nasvete).Za češnje mislim uporabiti divje sejance, zanima me:
-ali moram počakati, da iz njih odpadejo vsi listi?
-razmak med sadikami,mislim nabaviti mali traktor(v literaturi piše 6m)
-način ...
Preberi več : Nov nasad | Ogledi : 7407 | Odgovori : 3


Zakaj listje iz dreves odpada

Prosm da mi še danes odgovorite ker se gre za oceno pri BIOLOGIJI in do jutr morm naredit Prosm :cry: :cry: :cry: :cry: ...
Preberi več : Zakaj listje iz dreves odpada | Ogledi : 5821 | Odgovori : 1


Češnja

Rad bi posadil češnjo, vendar imam prostor precej v senci, zanima me če bo češnja uspevala v takih pogojih.
Prosim za odgovor, če ima gdo z tem iskušnjo.

Ivan
Preberi več : Češnja | Ogledi : 4189 | Odgovori : 1


Češnje_kaj posaditi

Sem popoln začetnik glede češenj, zelo rad pa jih jem. Sem na nadmorski višini cca 650m, zime so ostre in dolge, snega veliko, pa me zanima katero sorto mi priporočate. Rad bi kakšno bolj zgodno in eno bolj pozno. Obe pa naj bosta hrustavki. Naj še omenim, da celotna vegetacija po koncu zime "zamuja" za približno mesec dni. Katere sorte so najmanj občutljive (mraz, bolezni)?
Hvala za pomoč!
Preberi več : Češnje_kaj posaditi | Ogledi : 6057 | Odgovori : 1


Jablane topaz

Zanima me kakšen donos imajo jablane topaz na podlagi mm106 v polni rodnosti , kakšna mora biti lega nasada in nadmorska višina sadovnjaka. LP
Preberi več : Jablane topaz | Ogledi : 5335 | Odgovori : 0


Spremeniti njivo v sadovnjak

Pozdrav vsem skupaj.
To je moja prva objava na vašem forumu in moram reči, da sem zelo vesel, da obstaja poleg vseh raznoraznih forumih tudi forum o rastlinah.
Rabil bi strokovno pomoč in mislim, da je ta forum pravi za moj primer.

Zraven hiše imamo 40 arsko njivo, ki že nekaj časa ne doprinese nobenega dobička ampak samo delo in skrb. Moja želja je spremeniti njivo v sadovnjak oziroma "püngrad" po domače kajti, samo tako ...
Preberi več : Spremeniti njivo v sadovnjak | Ogledi : 8384 | Odgovori : 5


ODPADANJE PLODOV

V VRTU IMAM POSAJENE JABLANE RAZLIČNIH SORT, PA TUDI HRUŠKE. LETOS SO ODPADLI Z JABLAN V VEČINI VSI PLODOVI ( ŽE MAJHNI), S HRUŠK PA NE. PROSIM ZA NASVET. VERJETNO GRE ZA PRIMANJKLJAJ KAKEGA MIKROELEMENTA ?
NEKATERE JABLANE ENO LETO RODIJO, DRUGO NE ?

ZDENKO
Preberi več : ODPADANJE PLODOV | Ogledi : 8382 | Odgovori : 4


Limone

Pozdravljeni!
Imam en problem z limonovcem. Dobila sem ga letos in je cepljen, visok je približno meter in cveti kot nor. Problem je v tem, da vsi plodovi popadajo stran. Tudi ko zrastejo že večji npr. 2 cm. Kar odletijo.
Sedaj me pa zanima, kaj je narobe. Zalivam ga na tri dni, ko imam občutek da je že suh, je na sončni legi.
Prosim pomoč.
Hvala!
LP Saša
Preberi več : Limone | Ogledi : 16867 | Odgovori : 10


mandarine

Kupila sem sadiko mandarine, ki naj bi bila cepljena in naj bi letos že obrodila.
Vendar ne kaže nobenih sledov o sadovih :cry:

Še slabše letos so iz debla zrasli dve novi veji, ki nista podobni prvotni
(po listih sodeč) poleg tega imata še trnje. :cry: ...
Preberi več : mandarine | Ogledi : 4765 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610