Danes je 16 maj 2024, 05:57

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

trpežna žižula

:wink: žižula je zelo trpežna,pri nas na krasu in obali se temperature gibljejo tudi do -12 z močno burjo,pa to zanjo ne predstavlja problema.je zelo nazahtevno drevo.
Preberi več : trpežna žižula | Ogledi : 9835 | Odgovori : 7


češnja smoli

Pozdravljeni!

Mi lahko, prosim, kdo svetuje, kaj naj naredimo z našo češnjo, ki ji je pred nekaj meseci začela intenzivno iztekati smola. Začelo se je na deblu in je izgledalo, kot bi jo kdo ranil - npr. ustrelil vanjo ali vanjo kaj ostrega zapičil. Zdaj pa se zadeva nadaljuje še na vejah.
Ker je zelo "pridna" in nas iz leta v leto oskrbuje z obilico sadežev, bi ji res radi pomagali. Ima kdo nasvet, kako ...
Preberi več : češnja smoli | Ogledi : 4001 | Odgovori : 1


Leska

Pozdravljeni!

Jeseni bi rada na neizkoriščeno njivo, ki jo le kosimo, posadila nekaj leskovih grmov za domačo uporabo.
Zanimajo me vaše izkušnje glede sort, obdelovanja...
Lesko izbiram zato, ker je neograjeno, srne in zajci pa vse okrog.

Hvala za vsak nasvet!

Miranda
Preberi več : Leska | Ogledi : 4003 | Odgovori : 1


Kaj je z kivijem

Zdravo

Imam kar nekaj vprašanj.Pred 4 leti sem posadil kivi(1x moški,3x ženske).Do zdaj vse ok.Ta teden pa sem opazil, da se mi čez dan povesijo listi(ovenijo) isto časno pa so pri deblu začeli odganjati mladi poganjki(IZ KORENIN) divjaki.Imam slab občutek da se ta kivi ne bo obdržal(ženska) Ali so ti poganjki rodni(nisem zasledil na forumu)?A je možno da so mi ga uničili mački (verjetno tu opravljajo malo potrebo)?Ali je možno zaradi premokre zemlje(naredil 30cm drenaže ...
Preberi več : Kaj je z kivijem | Ogledi : 4377 | Odgovori : 4


Češnja in ptiči

Zdravo,

Doma imamo dve češnji. Več let ima plodove ampak, ko dozorijo nastene en velik problem. Napadajo jih ptiči, v večini vrabci. Kaj storiti, kako se jih upreti in jih pregnati ali vsaj zmanjsati naval le teh?

Hvala,
Preberi več : Češnja in ptiči | Ogledi : 5518 | Odgovori : 2


amula

a kdo ve katero sadno drevo je to ki mu primorci pravijo amula, vsaj tako mi je eden rekel da ima to na vrtu pa da mu recejo amula, drugega imen pa ni vedel. ima majhne plodove kot cesnje.

prosim ce kdo ve katero drevo je to, da mi pove ime, po moznosti latinsko al pa vsaj ne tako domace primorsko.

no primorci kaj mate to za eno stvar razloste

lp
Preberi več : amula | Ogledi : 4590 | Odgovori : 3


vzgoja kivija

pozdravljeni.
letos sem posadil kivi in me zanima kako ga vzgajati
in kje dobim kakšno literaturo o kivijih.
lp sašo :D
Preberi več : vzgoja kivija | Ogledi : 7350 | Odgovori : 1


Samozasejan oreh

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, kaj storiti z orehom, ki se mi je sam zasadil? Ali bo imel kaj plodov in kakšne, ali ga je potrebno cepiti. Hvala za odgovor.

LP Matjaž
Preberi več : Samozasejan oreh | Ogledi : 10328 | Odgovori : 4


rožičevo drevo

Zanima me, če pozna kdo rožičevo drevo (Ceratonia siliqua), ali uspeva tudi pri nas, kako se ga posadi, kje se dobi ...
Preberi več : rožičevo drevo | Ogledi : 10935 | Odgovori : 7


BANANOVEC

imam bananovec s katerim imam en problem nevem kako ga zalivati oskrbovati in kdaj cveti je lepa rastlina zato bi ga rad obdrzal

LP DaBuddha
Preberi več : BANANOVEC | Ogledi : 3136 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610