Danes je 28 apr 2024, 00:46

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

TEŽAVA - JAPONSKI JAVOR

Spomladi sem posadila javor, mislim, da se mu reče bloodgood ali nekaj podobnega in sedaj sem totalno razočarana, ker je čisto zelen, nima niti enega rdečega lista! Seveda je bil spomladi ob nakupu krasno rdeč in nihče mi ni omenil, da bo ozelenel... :twisted: Posadila sem ga v polsenco in upoštevala vsa navodila, ki mi jih je dal prodajalec in zdaj sem vsa nesrečna, ko na ...
Preberi več : TEŽAVA - JAPONSKI JAVOR | Ogledi : 16379 | Odgovori : 6


Katalpa

Ali mi lahko kdo pove kje pri nas bi lahko kupil drevo, ki se mu reče katalpa.Da ne bo dvoma o čem govorim

http://lekatalpa.free.fr/symbole%20Katalpa%201.jpg


Hvala
Preberi več : Katalpa | Ogledi : 8085 | Odgovori : 2


drevo za senco

Pozdravljeni!

Na vrtu bi rada posadila drevo poleg parkirnega prostora, ki bi dajalo poleti čimveč sence (za avto). Dobro bi bilo, če raste razmeroma hitro, da ne bom na senco čakala 15 let :lol: in da ne pušča smole ali podobnih izločkov.

Ni treba, da gre zelo v višino, le da ima razvejano krošnjo.

Katero drevo priporočate?

Hvala za pomoč.

martina00
Preberi več : drevo za senco | Ogledi : 13421 | Odgovori : 5


Kdaj presajati?

Za darilo sem dobila rdeči okrasni javor v lončku. Zanima me, ali ga lahko takoj presadim na vrt ali mogoče junij ni najbolj primeren mesec za to. Če je tako, mi prosim svetujte, kdaj je najprimernejši čas za presajanje. Kako velika mora bili jama in kakšno zemljo ima rad?
Hvala,
Nada
Preberi več : Kdaj presajati? | Ogledi : 6363 | Odgovori : 5


Ambrovec

Rada bi vprašala kdaj se v celoti olista drevo ambrovec in ali ima tudi kakšne cvetove?
Hvala za odgovor.
Preberi več : Ambrovec | Ogledi : 5313 | Odgovori : 1


REZANJE VRBE

Letos sem posadil VRBO (salix). Ima približno 120 cm visoko steblo, iz katerega navzdol izraščajo veje. Zanima me, kako se takšna vrba reže.
Preberi več : REZANJE VRBE | Ogledi : 21702 | Odgovori : 6


BOSANSKI PRITLIKAVI BOR

Pozdravljeni!

Ali mi ve kdo povedati, kako visok zraste pritlikavi bosanski bor? :?:
Preberi več : BOSANSKI PRITLIKAVI BOR | Ogledi : 4788 | Odgovori : 2


CATALPA bignonioides cigarar - POMOČ

Lep pozdrav.

Na našem vrtu je posajeno drevo (2 leti), z lat. imenom CATALPA bignonioides cigarar. Prvo leto je drevo imelo lepe liste in cvetove. Letos še ni sploh ozelenelo. Deblo (spodaj) je zluščeno, sosedje pravijo, da so ga odrgnile mačke. Tik nad zemljo ob odrgnjenem delu je drevo pognalo male lističe. V krošnji pa še ni ničesar, nek gospod je odščipnil vejo in ugotovil, da je sok sicer prisoten, vendar v zelo majhnih količinah. ...
Preberi več : CATALPA bignonioides cigarar - POMOČ | Ogledi : 47027 | Odgovori : 19


Božično drevo

Imam semena čudovitega božičnega drevesa (Metrosideros excelsa), ki je nativno drevo Nove Zelandije. Po maorsko se mu reče Pohutukawa (od tod tudi moje ime :D ). Na vrečki piše da seme posejemo v kvalitetno mešanico za kaljeje semen. Zanima me kje bi lahko dobila tako mešanico ali pa kaj (kakšno zemljo ali substrat) mi priporočate da bi uporabila namesto tega da bi seme sigurno vzklilo.

Ali ...
Preberi več : Božično drevo | Ogledi : 10851 | Odgovori : 14


breza

mogoce kdo ve kako vzgojiti brezo ki je na vrhu prelomljena in na zraste tako visoko
Preberi več : breza | Ogledi : 3621 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610