TEŽAVA - JAPONSKI JAVOR

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

TEŽAVA - JAPONSKI JAVOR

OdgovorNapisal/-a zajček » 08 jul 2005, 22:29

Spomladi sem posadila javor, mislim, da se mu reče bloodgood ali nekaj podobnega in sedaj sem totalno razočarana, ker je čisto zelen, nima niti enega rdečega lista! Seveda je bil spomladi ob nakupu krasno rdeč in nihče mi ni omenil, da bo ozelenel... :twisted: Posadila sem ga v polsenco in upoštevala vsa navodila, ki mi jih je dal prodajalec in zdaj sem vsa nesrečna, ko na drugih vrtovih zagledam blesteč živordeč javor... so to druge sorte al kaj? Listi so videti čisto enaki. Ali ga imam preveč v senci??? Lepo prosim za kakšen nasvet kako ga narediti rdečega, drugače pa ga bom nesla nazaj, sicer ne vem kako to izgleda po treh mesecih, ampak da mi ni nihče bleknil o ozelenelosti čez poletje, ta je pa dobra... Hvala za nasvete in lp.
zajček
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 jul 2005, 22:20

OdgovorNapisal/-a rok.k » 08 jul 2005, 22:49

jaz mislim, da bo tvoj zeleni javor v jeseni postal živo oranžne barve, spomladi pa bodo mladi listi spet zeleni.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

javor

OdgovorNapisal/-a muha » 09 jul 2005, 14:16

morda pa je res preveč v senci. Jaz sem dobila sadiko javorja, ki je rasel v polsenci in je bil kar precej zelen. Posadila sem ga na sonce in ima lepo rdeče liste. Res pa je, da mi na tem prostoru ne uspeva najbolje - dobiva rjave pike na listih, pa ne vem, ali od preveč sonca, ali pa od neustrezne zemlje.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a burbonka » 09 jul 2005, 14:54

Zajček! Če boš odtipkala na google.com
Acer palmatum "Blood good", je ta res rdeče barve.
Večina teh javorjev lepo uspeva na direktnem soncu, redki imajo radi polsenco.
Če res želiš rdečega in imaš možnost, ga prestavi na direktno sonce.
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

OdgovorNapisal/-a matevzl » 05 avg 2005, 19:58

javorjev je ful kultivarjev in nekateri se bodo obarvali čez poletje zeleno pa, če jih daš na sonce, senco ali polsenco. Drugi pa bodo celo leto lepo rdeči. Doma imam dva pa je eden celo leto rdeč, zraven pa raste drug, ki postane poleti zelen. Smo poskusili tudi drugačne svetlobne razmere pa ni bilo nobene razlike.

lp,

matevž
Okrasni vrt
www.okrasnivrt.com
matevzl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 jul 2005, 12:41

OdgovorNapisal/-a tejaaa » 13 dec 2006, 09:16

zanima me oblika in velikosti sadik japonskih javorev :?:
tejaaa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 dec 2006, 09:09

OdgovorNapisal/-a nasha » 13 dec 2006, 12:00

Jaz imam sorto Acer palmatum red flash. Listi so vedno rdeči, raste na prostoru kjer je popoldanska senca.
Lp Nasha
nasha
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 12 okt 2006, 12:43


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron