Japonski javor - Problem

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Japonski javor - Problem

OdgovorNapisal/-a bfrenk » 24 sep 2009, 09:39

Na japonskem javorju so pred kratkim zrasli novi lističi, sedaj pa so se na njih pojavili neki čudni belo-sivi madeži, konci lističev pa so se pričeli sušiti.Javor redno zalivam, tako da se verjetno ne suši zaradi suše, pa tudi sonce ni več tako močno, da bi ožgalo liste.

Prilagam nekaj slik, upam, da se na njih dobro vidijo suhe konice listov in beli madeži.

Slika
Slika
Slika

Hvala za pomoč
bfrenk
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 maj 2009, 12:08

OdgovorNapisal/-a Jet » 24 sep 2009, 21:41

Tipičen primer pri "Dissectum Garnet"-u, na katerega navadno ne dobiš odgovora :)

Problem je skoraj zagotovo v zemlji, ne vem pa točno kje tiči in kako ga odpraviti. Moje priporočilo je, da ga prekoplješ in zemlji, kjer rastejo in bodo rastle javorjeve korenine, dodaš kremenov pesek, da jo zrahljaš.
Jet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 29 mar 2008, 00:14
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a bfrenk » 24 sep 2009, 23:13

Lahko gra prekopljem, samo ne vem ali zdaj ali naj čakam na pomlad.
Ali je dobra kremenčeva mivka (to imam doma), ali naj iščem kremenčev pesek.

Zanimivo, da se je to pojavilo šele sedaj jeseni in ne pomladi, ko sem ga presadili iz lonca (iz drevesnice).

Hvala za odgovor in nasvet.
bfrenk
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 maj 2009, 12:08

OdgovorNapisal/-a Jet » 29 sep 2009, 16:53

Mogoče bi bila kremenova mivka tudi vredu. Sicer pa se mi tvoj javor ne zdi še v kritičnem stanju, tako da pomoje lahko počakaš do spomladi.

Možen vzrok suhih konic je sicer lahko tudi suh veter in izpostavljena lega javorja. Taki javorji naj bi bili čim bolj zaščiteni pred vetrom, pa tudi nekoliko večje zračne vlage se ne branijo.
Jet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 29 mar 2008, 00:14
Kraj: Koper


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov