Danes je 27 apr 2024, 23:38

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

FIRE GLOW

Pozdrav!

Imam japonski javor Fire Glow starega 3 leta. Rada bi porezala zgornje "špice", da bi mu oblikovala krošnjo. Kdaj spomladi lahko to naredim, da ne bo prej pognal liste in koliko lahko porežem. Javorček prezimuje na zastekljenem balkonu pri +8 oC.

Za odgovore se vam zahvaljujem.

Pinky-ca
Preberi več : FIRE GLOW | Ogledi : 4693 | Odgovori : 7


ginko

na vrtu imamo posajen ginko, ki je sedaj visok okoli 3,5 m. zanima me kako velik mora biti oziroma koliko star, da zacne cveteti in delati plodove :?: ali je za oprasitev dovolj eno drevo(ali ima eno drevo cvetove obeh spolov)?

tomaz
Preberi več : ginko | Ogledi : 3801 | Odgovori : 2


catalpa bignonioides nana

kje bi se dalo kupiti to drevo?
živim pa v okolici ljubljane(črnuče)



hvala za odgovor. :twisted:
Preberi več : catalpa bignonioides nana | Ogledi : 5714 | Odgovori : 2


rastline za strmo brežino

Rada bi utrdila strmo brežino z grmovnicami in nižjimi drevesi (do 5 m), ki imajo globok in razvejan koreninski sistem in ne zahtevajo dosti nege. Zemljišče je v Halozah in je zelo sončno. Svetujte mi prosim, katere rastline naj izberem.

lp
Preberi več : rastline za strmo brežino | Ogledi : 6875 | Odgovori : 2


Priprava semena in sejanje Japonskega rdečega javorja

Dobil sem semena Japonskega rdečega javorja (Palmatum Atropurpuream). Navodila za pripravo semena in sejanje pa so v angleščini in mi zato strokovni izrazi delajo malce težav. Zato bi prosil nekoga da mi malce pomaga pri prevodu.

Navodila so sledeča:
Scarification: soak in hot tap water. Let stand in water for 24 hours.
Stratification: Seal seeds in ziplock bag with moist vermiculite or sphagnum moss then refrigerate for 120 days.
Germination: sow seeds 1/8 in deep, ...
Preberi več : Priprava semena in sejanje Japonskega rdečega javorja | Ogledi : 13631 | Odgovori : 9


Neznan plod

Plod je bil odtrgan v kraju Stolac (BiH) zraven stečkov, v mesecu avgustu. Drevo je podobno kutini.
Če kdo ve ime drevesa in ploda naj mi prosim pomaga.
Preberi več : Neznan plod | Ogledi : 4395 | Odgovori : 7


Acer palmatum - vihanje konic listov

Zakaj se vihajo konice listov, ki se nato posušijo. To se dogaja tudi novo zraslim listom. Od vseh listov je samo par brezhibnih. Kaj je narobe ?
Preberi več : Acer palmatum - vihanje konic listov | Ogledi : 33202 | Odgovori : 20


STEWARTIA

Rad bi posadil japonsko oz. korejsko stewartio. Ker sem se pozanimal v kar nekaj drevesnicah in vrtnarijah, me zanima kje bi se dalo dobiti to drevo.

Lep dan, Aleš
Preberi več : STEWARTIA | Ogledi : 2768 | Odgovori : 1


LIPA

Na vrtu imam dve zelo stari veliki lipi. Pozna mogoče kdo strokovnjaka, ki bi jih obrezal, pred leti so to naredili, pa so drevo dobesedno iznakazili in se je šele v parih letih opomoglo.Rada bi, da porežejo suhe veje itd.hvala
Preberi več : LIPA | Ogledi : 3453 | Odgovori : 0


Neznana rastlina

Ali morda kdo pozna rastlino na sliki? Seme je velikosti fižola, nepravilnih oblik, temno rjavo lisasto, trdo kot bi bilo glazirano. Izgleda kot poseben kamenček. Sadež je bil posošen, velikosti majhne slive, sladko pekočega ukusa. Seme je prinešeno iz daljnega vzhoda.
Preberi več : Neznana rastlina | Ogledi : 6366 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610