Danes je 10 maj 2024, 17:39

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Catalpa se suši

Na vrtu imamo 3 leta posajeni dve Catalpi bignonioides Nana. Že lansko leto so se na prvem drevesu konec poletja (v avgustu) začeli na hitro sušiti listi (vršički vej ovenijo, v parih dneh so suhi vsi listi na veji). Liste sem odnesla v rastlinsko lekarno, da bi ugotovili, če jih je napadel kakšen škodljivec, vendar so rekli, da gre za sončni ožig (?). Suhe veje smo porezali, še isto leto so spet odgnali listi, letos ...
Preberi več : Catalpa se suši | Ogledi : 5738 | Odgovori : 3


neznano drevo

podravljeni
med sprehodom ob soči (primorski del) sem opazil drevo 5 m visoko ki ima "elipsaste" svetleče svetlozelene liste opazil sem tudi da ima plodove, eni so že zreli in so črni drugi pa so še zeleni .
Morda veste katero drevo je to in kako naj pripravim plodove za setev

prilagam tudi sliko.

lep pozdrav vsem na forumu :P
Preberi več : neznano drevo | Ogledi : 11355 | Odgovori : 4


CORNUS FLORIDA

Pozdrav!

Na vrtu imamo posajenih veliko okrasnih in sadnih rastlin. Nekatere z več nekatere z manj truda sem spravil gor. Nerešljivo uganko pa mi predstavlja okrasni dren - cornus florida. Ker nam je to eno izmed najlepših okrasnih dreves, bi ga zelo radi imel na dvorišču. Poskus pa se mi je že trikrat izjalovil. Prvič je lepo odgnal a so ga pozimi pod snegom obžle miške. Ker sem prepozno opazil, se nam je posušil. Zadnja ...
Preberi več : CORNUS FLORIDA | Ogledi : 4536 | Odgovori : 3


A kdo kaj več ve o tem okrasnem drevesu

Lp.Zanima me katera vrsta drevesa je to in nkdo mi je omenil,da ima to drevo močne korenine.Rad bi ga posadil blizu hiše.Kaj mi svetujete,da ne bom kasneje imel probleme.


Hvala
Preberi več : A kdo kaj več ve o tem okrasnem drevesu | Ogledi : 2919 | Odgovori : 2


iščem drevo"B Hartrigel"

pozdravljeni!
V Avstriji imajo pred eno občino posajeno drevo ki je v junju vsa v cvetovih (beli najhni zvončasti cvetovi ki se držijo skupaj v nekakih "ploščah" in so obrjeni navzgor) zraven imajo napisano da je drevo iz japonske in dva imene:
cornus kausa in B. Hartrigel (upam da sem prav napisal ker je napis že zbledel) ve morda kdo kje bi jo lahko dobil :?:
Preberi več : iščem drevo"B Hartrigel" | Ogledi : 3839 | Odgovori : 5


Šusenje drevesa LIPA

V blizini stavbe imam posajeno lipo. Po oceni je stara vsaj 100 let.
Letos spomladi pa je začela zelo pozno odganjat. V tem trenutnku je le delno ozlenela. Cvetenja .... pa sploh ni.

Kot info pa bi omenil da je kakih 10 m stran tudi breza, ki ravno tako hira..


Kaj bi lahko bil vzrok hiranja drevesa?


lp
Greg
Preberi več : Šusenje drevesa LIPA | Ogledi : 3878 | Odgovori : 2


Bolezen okrasnega javorja

Spomladi sem posadila okrasni javor. Sedaj pa je del listov bolanih. Dobili so rjave pege. Ali mi prosim lahko kdo svetuje s čim naj javor poškropim.

Za nasvet se vam najlepše zahvaljujem.
Preberi več : Bolezen okrasnega javorja | Ogledi : 4595 | Odgovori : 0


Tamara, na pomoč...javor briliantisium

Ojla!

Se spomnis, ko sem te spraseval za javor briliantisium?! Smo ga zasadili, a so ga kmalu napadle usi. Sem ze enkrat posprical z necim na B... Nekaj dni je bilo vse mirno....no,listi so bili na koncu malo rjavi, a sedaj so se usi zopet pojavile....

Kaj in s cim naj storim?

Lp, Tilen
Preberi več : Tamara, na pomoč...javor briliantisium | Ogledi : 4841 | Odgovori : 3


lipi odletava listje

pred hišo imamo lipo, kateri že drugo leto odletava listje. Na listih so se začele pojavljat črne pike. Kaj mi svetujete?
Preberi več : lipi odletava listje | Ogledi : 2427 | Odgovori : 0


Neznano drevo

imam eno prošnjo. Na vrtovih sedaj cvetijo ena okrasna drevesa, ki ima velike "tulipanaste" cvetove, cveti vijoličasto in jih imajo pri veliko hišah. Kako se imenuje to drevo.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Preberi več : Neznano drevo | Ogledi : 3817 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610