Tamara, na pomoč...javor briliantisium

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Tamara, na pomoč...javor briliantisium

OdgovorNapisal/-a Tilen » 23 maj 2006, 20:25

Ojla!

Se spomnis, ko sem te spraseval za javor briliantisium?! Smo ga zasadili, a so ga kmalu napadle usi. Sem ze enkrat posprical z necim na B... Nekaj dni je bilo vse mirno....no,listi so bili na koncu malo rjavi, a sedaj so se usi zopet pojavile....

Kaj in s cim naj storim?

Lp, Tilen
Tilen
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 apr 2006, 20:39

Re: Tamara, na pomoč...

OdgovorNapisal/-a romanah » 24 maj 2006, 07:55

Kar se tiče javorjev sem imela isti problem,ko listi niso bili do konca odprti. Sem se pa pogovarjala z različnimi agronomi in eni so mi svetovali naj škropim drugi da naj pustim na miru.

Obrala sem pa tretjo pot in sem razredčila biokil in pošpricala .
Uši so izginile.
Imam pa pahljačasti rdeči javor.
LP
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 24 maj 2006, 08:18

Po vsej verjetnosti ti uši na javor prinesejo mravlje, ker boš mravljišče zelo težko uničil lahko poskusiš s preventivo - kupi lepljivi trak za mravlje in ga nalepi na deblo drevesa, dobro je če ga nalepiš v dveh višinah saj mali vragci hiro najdejo kakšno luknjico skozi katero potem hodijo :evil: .

Lahko pa še enkrat poškropiš, kakšen naravni pripravek mu ne bo škodoval. Za tolažbo naj ti povem, da tudi naša drevesa vsako leto napadejo uši. Jaz jih kar pustim pri miru, ker pridejo pikapolonice in nekakšni hroščki pa nevestice itd. ki so naravni predatorji in uši čez nekaj časa ni več :D .
Ker je pa tvoje drevo še zelo majhno , je dobro, da mu pri tem malce pomagaš kajti drugače obstaja verjetnost, da se bo revež preveč izčrpal.

Veliko uspeha pri vzgoji
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Jave » 05 sep 2006, 21:45

Uši se rešiš z koprivovo vodo.
Jave
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 04 sep 2006, 22:39


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost