Danes je 14 maj 2024, 23:05

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Preveč zaliti notranji bonsai - fikus; nujno

Zdravo,

sem nov tukaj; pred kratkim sem dobil bonsai, ki sem ga po nasvetu že lastnika bonsai, pomotoma pustil predolgo v vodi - oz. namakal sem ga v posodi z vodo, tako da je preko spodnje luknje posode črpal vodo. Sedaj se je preveč namočil - mokro je deloma tudi začetek stebla.

Ali ga je potrebno presaditi, dati na toplejši (po moje ne, ker so občutljivi za menjavo prostora) ipd.?

Če lahko prosim svetujete. Kako ...
Preberi več : Preveč zaliti notranji bonsai - fikus; nujno | Ogledi : 4804 | Odgovori : 1


katera vrsta je to in kako vzgajati

Lepo pozdravljeni,

Zanima me katera vrsta je to katero sem dubil za rojstni dan in kako se vzgaja in ali je notranji bonsaj ali zunanji? Zanima me če je izšel tudi kaksen članek prav o tej prilagam tudi sliko in se tudi zahvalujem za odgovore oz nasvete. To je link za moj bonsaj.

http://www.moj-album.com/uredi/matjaz24/5484921/#l1
Preberi več : katera vrsta je to in kako vzgajati | Ogledi : 4147 | Odgovori : 1


BONSAI PODIVJAL

Bonsai imam približno 14 dni, listi pa poganjajo kot zmešani.
Ga naj manj zalivam? Svetlobe mislim da ima dovolj, ker do enih sije blago sonce nanj. Kolikokrat na mesec ga naj obrežem?
Bi to kaj vplivalo na njegovo rast?
Preberi več : BONSAI PODIVJAL | Ogledi : 10395 | Odgovori : 9


Ginseng

Dobila sem rožico po imenu Ginseng - ali je to bonsai? Ima mogoče kdo Ginseng in bi ga lahko prosila za kakšen nasvet glede zalivanja, obrezovanja..., na bonsaje se namreč ne spoznam. :cry:
Hvala!
Preberi več : Ginseng | Ogledi : 10196 | Odgovori : 7


Orodje za nego bonsajev

Prodam 9 in 10 delna kompleta osnovnega bonsaj orodja. Kompleta sta popolnoma nova, kupljena v ZDA, sicer pa gre za kitajsko orodje, izdelano iz jekla. Vsak kos je zaščiten proti koroziji z oljem in shranjen v PVC vrečki.

Komplet sestavljajo:
17cm škarje za obrezovanje korenin
19cm škarje za obrezovanje korenin (samo v 10 delnem kompletu)
17cm škarje za obrezovanje
20cm konkavne škarje
21cm sferične škarje
20cm klešče za žico
10cm škarje za obrezovanje
23cm orodje ...
Preberi več : Orodje za nego bonsajev | Ogledi : 5335 | Odgovori : 0


pomoč:Nujno

A mi lahko kdo da nasvete kako vzgojiti bonsai (kolikokrat ga zaliti, kdaj ga presaditi, kako žičiti...)
Preberi več : pomoč:Nujno | Ogledi : 11248 | Odgovori : 2


imate trenutek za zacetnika? hvala

:) pozdravljeni!
v mojem profilu pod rubriko privatna zbirka (album) je prosnja ... in hvala za vas cas/odgovore
Preberi več : imate trenutek za zacetnika? hvala | Ogledi : 4692 | Odgovori : 5


Bonsai; preveč zalit, ga moti bližina ostalih rastlin?

torej pred približno 3 meseci sem za rojstni dan dobila bonsai (konec aprila). vsa navodila, ki sem jih dobila za vzdrževanje bonsai-a je bilo to, da mora biti njegova zemlja vlažna (kar pa mi je nažalost bolj malo povedalo). dobila sem ga tik pred počitnicami nakar sem med samimi počitnicami ugotovila da nekaj delam narobe. listi so mu zečeli veti in drug za drugim odpadati. prvi dan šole po počitnicam sem stopila v cvetličarno blizu ...
Preberi več : Bonsai; preveč zalit, ga moti bližina ostalih rastlin? | Ogledi : 4332 | Odgovori : 1


semena bonsajev

Kje se dobijo semena bonsajev in kako sejanje sploh izgleda? Sem slišala da je dokaj zahtevno. Zanima me tudi kako se kaj obnese podtikanje vršičkev bonsajev?
Preberi več : semena bonsajev | Ogledi : 10402 | Odgovori : 14


rdeče mravljice v zemlji bonsaja

Pozdrav,
čeprav enega odgovora na tem forumu nisem dobila, še vedno vztrajam z vami in postavljam drugo prašanje. Upam, da bom tokrat odgovor prejela.
V zemlji bonsaja-ligustru- sem našla rdeče mravljice. Vem, da jih lahko preženem s cimetovimi paličicami, pa ne vem ali bi to lahko škodovalo bonsaju oz. zemlji, ker ga je potrebno namakati. Ali se bo cimet zažrl v zemljo in bosaju škodoval? Je še kakšna možnost za preganjanje mravelj? Ali je varianta, ...
Preberi več : rdeče mravljice v zemlji bonsaja | Ogledi : 2879 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron