pomoč:Nujno

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

pomoč:Nujno

OdgovorNapisal/-a markus » 29 avg 2006, 16:30

A mi lahko kdo da nasvete kako vzgojiti bonsai (kolikokrat ga zaliti, kdaj ga presaditi, kako žičiti...)
Pozdrav Markus
markus
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 avg 2006, 16:18
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a gregano1 » 04 sep 2006, 10:37

Bonsaji so res da kompleksna zadeva, vendar se je okoli njih po nepotrebnem ustvarilo ozračje polno mistike in skrivnostnega pridiha.

Bonsaji, kot vse rastline potrebujejo le tri osnovne stvari za svoje življenje; svetlobo, hrano in vodo. Res pa je pravi odmerek posamezne komponente, svar časa, izkušenj in smisla za gojenje rastlin.

Za začetek ti priporočam kakšno dobro knjigo, na netu boš našel ogromno literature, v Sloveniji je zelo dejaven "Bonsaj klub Slovenije", z zelo aktivnim forumom, prav tako organizirajo tečaje... Za začetek pa preglej stare poste na tem forumu!

LP Zeko
gregano1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 28 sep 2005, 09:01
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a bonsaj » 25 avg 2009, 09:27

zalivaš ga takrat ko je zemlja čist mal še vlažna. zalivaš tok časa dokler voda ne priteče v podstavek. zemlja mora bit taka da ne zadrži preveč vode da korenine ne zgnijejo. obrezuješ ga po želji da ti je krošnja všeč, dober pa je če odrežeš malo nad poganjkom. presadiš ga pa takrat ko korenine zapolnijo cev lonček. upam da sem pomagal :)
bonsaj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 18 mar 2009, 18:25


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost