imate trenutek za zacetnika? hvala

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

imate trenutek za zacetnika? hvala

OdgovorNapisal/-a beausay » 27 avg 2006, 10:50

:) pozdravljeni!
v mojem profilu pod rubriko privatna zbirka (album) je prosnja ... in hvala za vas cas/odgovore
beausay
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 avg 2006, 01:18
Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a študent » 28 avg 2006, 07:45

Dobili ste fikusa.

Lp
študent
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 19 mar 2006, 20:51

OdgovorNapisal/-a gregano1 » 29 avg 2006, 06:57

Kot sem že večkrat potarnal, določanje drevesnih vrst s pomočjo slik je zelo nehvaležno delo. Vrste in podvrste so si tako podobne in se s svojimi značilnostmi tako prekrivajo, da je že v živo, ko lahko otipamo liste in si od blizu ogledamo lubje in ostale značilnosti drevesa zelo težko določiti drevesno vrsto! Takole pa skoraj ne mogoče...
Pa vse eno trdim, da tole ni fikus, mislim da je to ena izmed podvrst ligustra-LIGUSTRUM CHINENSIS. Predvsem po listju, ki mi deluje nekoliko mesnato in ne takšno kot je pri fikusu.

lp Zeko
Zadnjič spremenil gregano1, dne 04 sep 2006, 08:21, skupaj popravljeno 1 krat.
gregano1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 28 sep 2005, 09:01
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 29 avg 2006, 07:28

Tudi jaz se strinjam, da to definitvno ni fikus
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a zelenec » 29 avg 2006, 13:36

Pa vse eno trdim, da tole ni fikus, mislim da je to ena izmed podvrst ligustra-LIGUSTRUM CHINENSIS. Predvsem po listju, ki mi deluje nekoliko mesnato in ne takšno kot je prifikusu.

lp Zeko[/quote]


Verjetno si malo pobrkal stvari in vrste. Če gdo "tekmuje" v mesnatosti listov, je fikus sigurno zmagovalec proti ligustru! Sicer pa enostaven preizkus: odščipni en list in če pokaplja beli mleček je to sigurno ena vrsta fikusa, saj se vsem fikusom v žilah pretaka bela kri - mleček (lateks)!
zelenec
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 01 okt 2005, 19:57
Kraj: Češča vas pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a gregano1 » 04 sep 2006, 08:30

Zelenec, res opravičuješ svoje ime! Sicer nisem strokovnak za drevesne vrste in se nimam namena prepirati, niti to ni poanta tega foruma. Sam trdim le: "Le čevlje sodi naj kopitar"...

LP Zeko
gregano1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 28 sep 2005, 09:01
Kraj: domžale


Vrni se na Bonsaji - notranji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost