Danes je 10 maj 2024, 14:44

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

mini vrtnica- na pomoč!

Zivjo,
vsi tisti, ki se malo bolj spoznate na rastline - NA POMOČ!!!

Dobila sem v dar mini vrtnico in mi veliko pomeni. Dobila sem jo z večimi popki od katerih pa so se tisti najmanjši takoj posušili in odpadli. Med poletjem, ko me ni bilo so jo napadle gosenice, ki sem jih vse lastnoročno odstranila. Pojedle so skoraj vso zgornjo polovico rastline tako, da je vrtnica spodaj pri zemlji pognala zelo na gosto liste, ...
Preberi več : mini vrtnica- na pomoč! | Ogledi : 6083 | Odgovori : 5


beli gaber - rumenijo in odpadajo listi

Imam živo mejo iz belega gabra, ki je posajena šele dobro leto, vendar v tem letu na večjem delu meje še praktično ni prirasta, listi pa rumenijo in odpadajo. Le na krajšem delu žive meje beli gaber uspeva odlično. Prosim za pomoč.
Preberi več : beli gaber - rumenijo in odpadajo listi | Ogledi : 4556 | Odgovori : 0


Iglice porjavele!

Pozdavljeni!
Spomladi sem v dar dobil bor, ki sem ga postavil na balkon. Hkrati z borovcem sem dobil tudi navodilo, naj ga ne zalivam prevec.
Naenkrat sem opazil, da so iglice porjavele in to vse, do notranjosti! Zdaj pridno odpadajo, celo v celih sopih... ze kaksna 2 meseca.
Lega balkona je JV in borovec ima direktno sonce zjutraj pa tja do 11 (12). ure. Lonec je velik 40x40 cm, glinen.
Zdaj ga zalivam redno ca ...
Preberi več : Iglice porjavele! | Ogledi : 12011 | Odgovori : 6


Voluhar

Že nekaj časa preganjam voluharja iz vrta, pa mi nikakor ne uspe :( Pred petimi leti sem ga pregnal z dimnimi naboji in do letos je bil mir. Tokrat sem poskusil z isto metodo, vendar ima voluhar verjetno že prekompleksen sistem rovov. Naboj sem vedno vstavil v svež rov. Rezultat je ta, da se voluhar samo preseli na drug del vrta. Verjetno ima na našem vrtu preveč ...
Preberi več : Voluhar | Ogledi : 16766 | Odgovori : 7


Smreki se sušijo iglice

Pozdravljeni :!:

Sprašujem zaradi bolezni navadne smreke. Ne vem katera bolezen je, zato se obračačm na vas. Tukaj imam par podatkov:

-iglice na koncu vej postajajo rjave.
-na njej je veliko žuželk in drugih insektov.
-iglice odpadajo.

Hvala za odgovore :!:

L.p.
Preberi več : Smreki se sušijo iglice | Ogledi : 5156 | Odgovori : 2


KOREJSKI JELKI ODPADAJO IGLICE NA KONCU VEJ

Pozdravljeni !

Že pribljižno 5 let imam posajeno korejsko jelko. Prvo leto, ko sem jo posadil je imela lepe vijolične storže, naredila je lepe poganjke (visoka cc 80 cm). Kasneje je prenehala rasti, iglice na vrhu in ponekod ob koncu vej so odpadle. Pomladi sicer še naredi poganjke, vendar bolj v notranjosti krošnje. Spomladi sem jo pognojil s specialnim gnojilom za iglavce (mislim, da je malenkost pomagalo). Zemlja je zelo rahla, skoraj sipnata, okoli sem ...
Preberi več : KOREJSKI JELKI ODPADAJO IGLICE NA KONCU VEJ | Ogledi : 10745 | Odgovori : 7


Korejski jelki se suši vrh

Pozdravljeni !

Že pribljižno 5 let imam posajeno korejsko jelko. Prvo leto, ko sem jo posadil je imela lepe vijolične storže, naredila je lepe poganjke (visoka cc 80 cm). Kasneje je prenehala rasti, iglice na vrhu in ponekod ob koncu vej so odpadle. Pomladi sicer še naredi poganjke, vendar vse bolj v notranjosti krošnje. Spomladi sem jo pognojil s specialnim gnojilom za iglavce (mislim, da je malenkost pomagalo). Zemlja je zelo rahla, skoraj sipnata, okoli ...
Preberi več : Korejski jelki se suši vrh | Ogledi : 5907 | Odgovori : 5


UŠI!!!

Ali je normalno, da imam skoraj na vseh grmovnnicah polno uši?
Kako naj se jih znebim za čim dalj časa?


LP!
Preberi več : UŠI!!! | Ogledi : 2806 | Odgovori : 1


limoni rumenijo listi

Limoni rumeniju listi, začne se na konici lista. Lepo je cvetela, ko pa nastane plod, še zelo majhen porumeni in odpade.Je redno zalita in gnojena. Tudi na mandarini plodovi kmalu po cvetenju porumenijo in odpadejo, čeprav je rastlina na pogled lepa in zdrava. Kaj naj naredim?
Preberi več : limoni rumenijo listi | Ogledi : 23625 | Odgovori : 10


pahljačasti javor

Pahljačasti javor so letos na pomlad napadle gosenice, ki sem se jih uspešno znebila. In nezgod z javorjem letos še ni konec - se je listje javorja začelo sušiti. Ker vem, da je zelo občutljiv na sušo sem ga v sušnem obdobju zalivala, ampak ni pomagalo.
Kaj bi lahko bil razlog?

Hvala za odgovore vnaprej!
Preberi več : pahljačasti javor | Ogledi : 5533 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610