Voluhar

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Voluhar

OdgovorNapisal/-a Alesbo » 07 jul 2005, 10:30

Že nekaj časa preganjam voluharja iz vrta, pa mi nikakor ne uspe :( Pred petimi leti sem ga pregnal z dimnimi naboji in do letos je bil mir. Tokrat sem poskusil z isto metodo, vendar ima voluhar verjetno že prekompleksen sistem rovov. Naboj sem vedno vstavil v svež rov. Rezultat je ta, da se voluhar samo preseli na drug del vrta. Verjetno ima na našem vrtu preveč dobrot :? Zanima me kakšne so vaše izkušnje in metode. Razmišljam o zvočnem odganjalcu. Kje se ga da kupiti in kakšna je cena :?:
Alesbo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 jul 2005, 10:28

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 07 jul 2005, 11:42

Pozdrav !

Mislim, da z to tehnologijo ne boš prišel daleč. Preverjena metoda za ljubke živalice je domača mačka - govorim iz lastnih izkušenj .

Lep pozdrav.

Andrej
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a burbonka » 07 jul 2005, 18:49

Se strinjam z Andrejem. Ni boljšega kot je mačka. Z našega vrta je pregnala vse živo, razen polžev in deževnikov.
Če nimaš želje po lastni mački, si jo pa izposodiš :wink:

lp,
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

OdgovorNapisal/-a davidoff » 07 jul 2005, 19:04

nam odganjalec zelo lepo pomaga...krtov sploh več nimamo, voluharji pa so tudi zeloo redki, poleg tega pa majo sosedi mačko, tak da... oboje za fsak ziher :D :D
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor

Uničevanje voluharjev

OdgovorNapisal/-a muha » 07 jul 2005, 20:46

ZANESLJIVO IN PREVERJENO - DOSLEJ UJELA VSE ODKRITE VOLUHARJE!!
s čisto preprosto pastjo za voluharje - dobila sem jo v naši kmetijski zadrugi - ena preprosta deščica z nekaj žičnimi zankami. Malo jo je sicer komplicirano napeti (za bolj tehnično nadahnjene to najbrž ne bo problem). Ostalo pa gre takole: najprej odpri rov. Voluhar ga bo na tisti strani,kjer "stanuje" hitro zasul. Potem odkrij toliko rova, da bo šla cela past notri - da se bodo zanke pasti poravnale z rovom. Pazi, da bo voluhar do vabe moral čez PREMIČNO zanko. Za vabo se obnese svež korenček. Nazadnje past dobro pokrij z velikimi listi - da ne bo prepiha. Če imaš srečo, je ulov že v 1 uri, sicer pa najkasneje čez noč.
Je pa treba vse to dosledno upoštevati. A JA, NOSI ROKAVICE, DA VOLUHARJA NE BO MOTIL TVOJ VONJ NA PASTI.
lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a mihab » 08 jul 2005, 11:34

Mačka je zelo uspešno sredstvo proti voluharjem :D
mihab
Guru
Guru
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 21 jun 2005, 12:45
Kraj: Maribor

Re: Voluhar

OdgovorNapisal/-a Mauzi » 19 jul 2005, 11:51

Jaz sem voluharja uničil z vabo za glodalce Glodacid (rdeče tablete)
nastavil sem jo v luknjo in jo zadelal, to sem ponavljal dokler luknja ni ostala zaprta
pl.
Mauzi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 jun 2005, 21:28
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a david1 » 14 apr 2009, 15:20

FAJN BI BILO IMET TAKO PRIDNE MAČKE DOMA JA PRI NAS IMAMO TRI MAČKE PA VOLUHERJEV FULL SE MI PA ZDI DA MAJO VOLUHERJI SVOJO ČAGO MAČKE PA SE ZA NJIH NE ZMENIJO

MAMO ZELO LENE MAČKE HE HE HE
david1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 jan 2008, 01:04
Kraj: Slovenska Bistrica


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov