pahljačasti javor

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

pahljačasti javor

OdgovorNapisal/-a burbonka » 18 jun 2005, 11:53

Pahljačasti javor so letos na pomlad napadle gosenice, ki sem se jih uspešno znebila. In nezgod z javorjem letos še ni konec - se je listje javorja začelo sušiti. Ker vem, da je zelo občutljiv na sušo sem ga v sušnem obdobju zalivala, ampak ni pomagalo.
Kaj bi lahko bil razlog?

Hvala za odgovore vnaprej!
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

OdgovorNapisal/-a burbonka » 21 jun 2005, 10:02

A nima nihče izkušenj s posušenimi listi na javorju?
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

pahljačasti javor

OdgovorNapisal/-a muha » 23 jun 2005, 19:35

Živio,

ja izkušnjo s sušenjem listov - najprej so pikasti, nato suhi, nato odpadejo, imam žal tudi jaz. Ne pa odgovora zakaj in ne nasveta. Upam, da se bo javil kdo in nama obena pomagal.

Jaz sem mislila, da ga zatirajo bližnja drevesa, ker mi je vrtnar rekel, da v krogu 3 metrov ne sme biti nobenega drugega drevesa, jaz pa sem imela malce bliže 1 veliko jablano, 1 brin in 1 pritlikavi bor. Ko je bil mali, je lepo rasel, kasneje pa je počasi hiral in shiral.

Sedaj imam nov 2 leti star sejanček in čakam kaj bo.

Pozdrav!
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a burbonka » 23 jun 2005, 20:10

Hm, približno 1 m stran od javorja raste cipresa, ki ja visoka vsaj 3-4 m. Ko je bil javor manjši, ga to ni oviralo. Sem pa videla kje drugje javorje kot solitarna drevesa in res bujno uspevajo.
Sem malo povprašala tudi strokovnjaka, ki mi je zatrdil, da je to v povezavi z oslabljenim koreninskim sistemom - malo ga uničuje suša preko poletja, tudi na različen kompost je občutljiv (marsikaj, kar odlagamo v kompost mu ne paše).
Potem sem še malo odkopala zgornjo plast zemlje okrog javorja in našla neke ličinke in jih uničila. Pa javor izdatno zalila in vodi dodala posebno sredstvo za razvoj korenin.
Zaenkrat še ni kakšne spremembe.

Hvala za odgovor! Držim pesti, da bo 2-letni sejanček lepo uspeval!

lp,
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 2 gostov