[b]Palma Washingtonia Filifera[/b]

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

[b]Palma Washingtonia Filifera[/b]

OdgovorNapisal/-a kickstars » 30 apr 2009, 16:00

Pozdravljeni,

Pred 5-imi dnevi sem kupil palmo Washingtonia filifera. Po dveh dneh sem jo malce zalil, tretji dan pa presadil. Danes, dva dni po presajanju sem opazil, da se na palmi sušijo vse konice listov. Še dva dni nazaj o sušenju listov na konicah ni bilo niti sledu. Zato sem jo danes ponovno zalil ( prvič po presajanju )...nekoliko bolj kot zadnjič. Palma se nahaja v srednje svetlem prostoru...( mansarda )...svetlobe je kar nekaj....direktne sončne pa bolj malo.

Lepo bi Vas prosil, če mi lahko pomagate najti vzrok zakaj se mi sušijo konice listov.

Za odg. se Vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Lp

Gorazd
kickstars
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 apr 2009, 15:53
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jan24 » 30 apr 2009, 16:13

Jaz sem že imel par washingtonij in sem ugotovil, da se jih zaliva bolj redko... na lastne stroške :(
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a connie.connie » 24 jun 2009, 20:48

Že dolgo iščem washingtonio filifero, in lahko vprašam kje se jo da kupiti?
connie.connie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 jun 2009, 13:55

OdgovorNapisal/-a Pepe » 25 jun 2009, 08:23

V vrtnih centrih je dokaj pogosta. Ponavadi prodajajo nekaj primerkov skupaj v enem loncu, da izgleda bolj košata, vendar to za palmo ni v redu.
Se jo pa da zelo enostavno vzgojiti iz semena, verjetno najlaže od vseh palm in tudi zelo hitro raste. V treh letih imaš lahko take primerke, kot jih v vrtnih centrih prodajajo za nekaj deset evrov. Semena dobiš na ebayu kolikor hočeš.
Washingtonija mora biti poleti na soncu, ko so zunanje temperature pod nulo pa v svetlem neogrevanem prostoru. Kdor ji tega ne more zagotoviti, naj si raje omisli kako drugo palmo.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron