Danes je 27 apr 2024, 20:18

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Ribnik in vodni sesalec

Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem? Kako se obnese?
Preberi več : Ribnik in vodni sesalec | Ogledi : 3881 | Odgovori : 0


ZDRUŽBE RASTLIN

Zasajam del vrta na južni legi. Prosim za predlog, katere vrste rastlin bi zasadila skupaj v zdrubo, na terenu 3x3 m. Grmi cvetoči, zimzeleni...... Prosim za predloge.
l.p.
anita
Preberi več : ZDRUŽBE RASTLIN | Ogledi : 6918 | Odgovori : 3


Lepa trava okrog hiše

Že več let raste okrog hiše trava, ki jo redno kosimo. Čedalje manj trave in čedalje več zeli.
Kako moram negovati travo?
Verjetno bi bilo dobro, da jo poškropim proti zelem in mahu. Kdaj in s čim je treba poškropiti.
Obstaja kakšna stran, kjer bi si lahko to prebrala?
Preberi več : Lepa trava okrog hiše | Ogledi : 53449 | Odgovori : 30


ureditev terase

lep pozdrav, sem nova na tem forumu in tudi v teh vodah.

torej imam teraso cc 30m2, en del terase je tik ob sosedovi hiši , oz. strehi in gleda njen vrh. zreven je zid višine 1.2m, kjer bi radi postavili kakšno pergolo ali kaj podobnega, da bi ta del strehe nekako skrili z zelenjem. mal sem gledala po netu, a ne zasledim nič kaj konkretnega, ki bi se dvigalo še cc 1m v višino ...
Preberi več : ureditev terase | Ogledi : 9588 | Odgovori : 7


TERASA

Lep pozdarav. Letošnjo zimo sva si z možem uredila teraso. Zdaj pa me zanima katere rastline mi priporočate.

Terasa je nad garažo,je velika 40kvadratov,na njej so položene plošlice,okoli je zidana ograja.

Na ograjo imam namen dati eno letnice-cvetje.

Ker pa je površina velika bi pa rada še nsadila nekja drevesnic ali kakšne rastline ki cvetijo v loncih.

Terasa je celo popolden v soncu, sonce se začne nekje okoli 11h in je do zahoda, tako da ...
Preberi več : TERASA | Ogledi : 6273 | Odgovori : 5


moj prvi mali vrtiček

lep pozdrav

potrebujem pomoč, pri moji prvi zasaditvi malega vrtička.

SLIKA:
Slika

ideje zaenkrat so take, da bi bila tla pokrita z lubjem, potem na sredini kakšen javor (rdeči)...ali vaše ideje, v koritih imam nasajena že dve belo pisani plazeči trdoleski, ki bi jih rada uporabila na vrtičku. grm na desni strani bi pustila in ga samo malo obrezala

ob spodnjem delu vrtička pa bi rada posadila cvetoče rastline, da bi prikrile betonsko ograjo

vrt ...
Preberi več : moj prvi mali vrtiček | Ogledi : 3806 | Odgovori : 1


Ptice na vrtu

Zanima me kako privabiti ptice na vrt. Na balkonu, varno pred mačkami, imamo ptičjo krmilnico s semeni sončnic in na žico nanizane arašide. Samo včasih se pojavi kakšna sinička in to je vse. Prav žalostna sem :( . Obstaja še kakšen način ?
Preberi več : Ptice na vrtu | Ogledi : 27445 | Odgovori : 40


RABARBARA

Lep pozdrav vsem!
Zelo rada jem rabarbaro. :roll: V prihodnjem letu si bom lahko privoščila na vrtu večjo gredico, kjer bi rada zasadila rabarbaro, a ne vem, kje naj dobim sadike oz. kako bi jo lahko razmnožila iz rastline, ki jo že imam.
Ali mi lahko kdo pomaga z informacijami ali nasvetom?
Hvala!
Preberi več : RABARBARA | Ogledi : 9695 | Odgovori : 9


zunanja ureditev vrta na primorskem

Ob naši hiši na primorskem bi želeli urediti zunanji vrt in sicer tako , da bi bilo čim manj dela z rezanjem in urejanjem preko sezone. Tudi rastline bi mrale biti prilagojene na sušo tako , da ne bi bilo nepotrebnega zalivanja. Vsak nasvet je dobrodošel.
Pa lep dan še naprej,
Pika
Preberi več : zunanja ureditev vrta na primorskem | Ogledi : 7241 | Odgovori : 4


VPRAŠANJE?

kako se razmnožujejo mačehe, in kje bi se lahko dobile gerbare za nadalno vzgojo hvala :oops:
Preberi več : VPRAŠANJE? | Ogledi : 3332 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610