Danes je 10 maj 2024, 02:43

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Ribnik ali kamnolom

Najprej vsem poznavalcem ribnikov lep pozdrav. Odločil sem se za izgradnjo ribnika velikosti 5x3 m in globine 1.20 m. Ogledal sem si ogromno slik ribnikov, ki so jih zgradili naši domači mojstri in ugotovil, da si vsi postavljajo v kamnolome zajeto vodo. Zato me zanimajo vaši predlogi o tem, kako zagotoviti naraven izgled ribnika, ki je lepo umeščen v okrasni del vrta.
Drugo vprašanje pa se glasi: zakaj imamo pri nas razvrstitev koi krapov po ...
Preberi več : Ribnik ali kamnolom | Ogledi : 2652 | Odgovori : 0


Pogrižene ribe

Pri (bodočem) tastu je včeraj poginilo kar veliko število rib. Ribe so bile dobesedno pogrižene. A mi lahko kdo pove zakaj je do tega prišlo?
Preberi več : Pogrižene ribe | Ogledi : 4189 | Odgovori : 2


Nujno rabim nasvet za ribnik!!!!!!!

živjo!!
doma imam ribnik s 3000l vode :!: kmalu bo minilo leto od kar ga imam!! dali smo navadno folijo oz. najlon, ker pa je ribnik večino časa izpostavljen soncu je ta najlon preparel in se ves trga!!!!!!!
zdaj smo kupili pravo folijo za ribnike, ampak ta folija je črne barve!! mene zelo skrbi, da se bo voda zaradi črne barve folije še bolj segrevala in da ...
Preberi več : Nujno rabim nasvet za ribnik!!!!!!! | Ogledi : 16597 | Odgovori : 17


TRAVA

Pozdravljeni! Mene zanima kje se da kupiti travo znamke KIEPENKERL (bolj natančno me zanima Dunkelgruner Gala-Rasen). Videla sem jo v oglasu aprilske številke revije Moj lepi vrt in sem šla pogledat v vrtnarije in vrtne centre in mi žal niso znali pomagati. Ali ve kdo kje se da dobiti to travo v Sloveniji? lp
Preberi več : TRAVA | Ogledi : 5370 | Odgovori : 2


Kdaj sejati travo?

Na eni strani bi morali še posejati travo. A jo že lahko :?:
Preberi več : Kdaj sejati travo? | Ogledi : 4745 | Odgovori : 2


Vrtna sedežna garnitura

Kupujem vrtno sedežno garnituro za zimski vrt iz lesa. Pogledal sem že po vrtnih centrih, Rutar mislim, da bo imel razstavljene naslednji teden. Ko gledam cene, se kar zgrozim, a zdaj sem se že sprijaznil da pod 600 EUR skorajda za mizo s 6 stoli (varianta klop + 4 stoli) ne bo šlo.

Kje v Mariboru ali okolici še ponujajo takšne garniture? Priporočate kakšnega proizvajalca? Vsak nasvet je dobrodošel.

M
Preberi več : Vrtna sedežna garnitura | Ogledi : 4132 | Odgovori : 1


kaj dati v senco?

Mi lahko kdo pomaga, ker sem že čisto obupala.... Nekaj let sem se trudila, da bi mi na senčni strani rože uspevale, pa ne gre. Gre za to, da imam ob balkonu ogromen javor in s tem tudi senco in hlad v spalnici. Nimam pa sonca na tej strani prav nič, pravzaprav 2 uri dopoldanskega. Na balkonu sem imela že bršljanke, pa niso cvetele kot bi morale, so bile bolj zelene. Potem sem imela nekaj ...
Preberi več : kaj dati v senco? | Ogledi : 10807 | Odgovori : 8


Idejni nacrt ureditve vrta

Pozdravlejni,

želim urediti okolico. Prosim Vas za informacijo, kje bi bila izdelava idejnega nacrt aureditve vrta cenovno ugodna oziroma ali mogoce kdo pozna kaksnega studenta/studentko krajinske arhitekture.
Idej kar nekaj ze imam, a strokovnjak bi vse skupaj znal bolje povezati v celoto.

Lep pozdrav,
A.
Preberi več : Idejni nacrt ureditve vrta | Ogledi : 8459 | Odgovori : 5


Kakšne stopničke?

Potka bo tlakovana s tlakovci, vmes pa dve stopnički, kateri se bosta spet nadaljevali v potko iz tlakovcev. Pa me zanima kateri material naj dam na ti dve stopnički, tako, da bi se nekako ujemalo s tlakovci? Vaše izkušnje?
Preberi več : Kakšne stopničke? | Ogledi : 5460 | Odgovori : 5


Ribnik s skalnjakom in spiranje zemlje v ribnik

Hojla! Sem ponosni lastnik novega ribnika, ob katerem je skalnjak s slapom in ob njem potoček z biofiltrom. Imam pa naslednjo težavo. Pri izvedbi slapu in potočka sem seveda vse skupaj podložil s filcom in folijo, da voda pač teče kamor hočem. Uporabil sem tudi precej veliko skalovje. Nameraval sem prostor med skalami zapolniti z zemljo in vanjo zasadi primerno rastlinje. Vendar se bojim, da bo dež to zemljo počasi izpiral in jo potem po ...
Preberi več : Ribnik s skalnjakom in spiranje zemlje v ribnik | Ogledi : 6576 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610