Nujno rabim nasvet za ribnik!!!!!!!

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

Nujno rabim nasvet za ribnik!!!!!!!

OdgovorNapisal/-a rockerka » 15 apr 2007, 14:27

[size=12]živjo!!
doma imam ribnik s 3000l vode :!: kmalu bo minilo leto od kar ga imam!! dali smo navadno folijo oz. najlon, ker pa je ribnik večino časa izpostavljen soncu je ta najlon preparel in se ves trga!!!!!!!
zdaj smo kupili pravo folijo za ribnike, ampak ta folija je črne barve!! mene zelo skrbi, da se bo voda zaradi črne barve folije še bolj segrevala in da bo voda, ko se bodo alge nabrale še bolj temna in rib sploh ne bo videti!!! :( :cry: :?
PROSIM ZA NASVET!!!!! :!: :!: :!: :!:
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a izu » 15 apr 2007, 19:45

To bi morali prej misliti! Kupite folijo ki ima nalimane kamenčke po celotni površini, in bo malo drugače!

Lp Luka
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 16 apr 2007, 08:05

Živjo Rockerka,

Ne bo šlo drugače kot da ribnik malce zasenčiš. Če imaš možnost stori to z nekaj grmički okoli ribnika, drugače ti pa še vedno ostanejo razne trave v nizki vodi, ki jih strateško razpostaviš, da mečejo senco, deloma pa tudi razne plavajoče rastline, pa seveda lokvanji, ki z listi tudi senčijo vodo. Je pa pravilo ja, da malce pomisliš kam boš ribnik postavil, ravno zaradi sonca. :wink:
Problem s folijo na robu (tisto ki gleda ven) sem jaz rešila tako, da sem gor nalepla kamenčke, vmes sem pa potem natrosila še malce peska (ki sem ga prej seveda oprala).
Končen rezultat je takle:
Začetek:
Slika

in konec:
Slika

Pa veliko sreče z novim ribnikom!
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a rockerka » 17 apr 2007, 14:02

NAJLEPŠA HVALA!!!!
še nekaj......kakšne vrste lepilo....za kamenčke gor nalepit!?!!?!!?
najbrž mora biti prav posebne vrste!? kje ga lahko kupim in koliko pribljižno stane!!!!

še enktar HVALA!!!!
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 17 apr 2007, 14:37

Mislim, da sem imela HENKEL, Pattex Montage Special. Za obrobje ribnika sem porabila dve tubi in še malčk.
Lepila sem tako, da sem delala črte, ki so bile narazen za širino kamenčkov, potem sem pa gor polagala kamenčke enega za drugim.
Nasvet - če želiš, da ti kamenčki gledajo čez rob v ribnik, jih zalepi prej - lepilo se ne suši tako hitro, da bi lahko to delala ko je že postavljeno.
Lepilo dobiš v Merkurju in podobnih trgovinah. Cena je okoli 9,90€za tubo.

Obstaja pa drugače še eno lepilo, za jadrice in ladje, ki ima to lasnost, da trdi ob stiku z vodo. Na žalost pa ne vem več imena. Mogoče poskusi poiskati na kakšnem forumu ali trgovini o avtomobilih (se tudi uporablja) in ladjah... 8)
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a rockerka » 17 apr 2007, 21:26

aha......se bom pozanimala!!! resss hvala!!!! :!: :P
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a rockerka » 18 apr 2007, 14:06

na jaz se se malo pozanimala v obi-ju, kjer smo foljo tudi kupili.......glede segrevanja vode,..itd. in so mi povedali da je ta folija "zasnovana" tako, da odbija sončno svetlobo oz. sončne žarke!!! :| zanima me če je to res!!??
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 18 apr 2007, 14:08

Folja je zasnovana tako, da je čimdlje obstojan pod UV žarki. Kako je s segrevanjem vode, pa ne vem... :roll:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a rockerka » 18 apr 2007, 14:10

ok......hvala!!! :wink:
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a rockerka » 18 apr 2007, 21:44

ja no pa še to......zelo kmalu po menjavi vode ta pozeleni-naberejo se alge!! kako alge odpraviti???? obstaja sploh kakšen učinkovit nasvet?? nekje po televiziji sem slišala da se v vodo strese sol!? ali to ribe moti, da je voda zelena in, da je polno alg!?!? v ribniku imam lokvanj in še nekaj drugih rastlin!? ali je za nastanek alg "krivo" samo sonce, ki močno sije celo popoldne!?!?

že vnaprej hvala za vse odgovore in nasvete!!!!!
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 18 apr 2007, 22:01

Veči del je ja - če so zelene alge.

Sicer pa priporočam branje www.akvazin.com. Veliko koristnih informacij in veliko odgovorov na tvoje vprašanje.
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 19 apr 2007, 07:36

Malce si preberi tudi tole temo: http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=4580
Alge večji del uničiš z ravnovesjem v ribniku, to je pa mogoče šele, ko začnejo rastline rasti. V takem letnem času, ko rastline še ne rastejo tako zelo, sonce je pa že močno, so alge žal skoraj neizogibna zadeva...
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a rockerka » 19 apr 2007, 19:38

ok hvala!!!!!
ravno danes smo zamenjali vodo!!!!! skoraj celo popoldne smo lovili ribe!! komaj komaj da smo vse polovili ven!!! :?
ali ve kdo kakšen dober način, da se jih hitreje polovi!?!?!?!
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 20 apr 2007, 13:10

Hmmm, 220 napelješ v ribnik in jih lahko lepo z mrežico po vrhu odcediš iz vode :D :D :D
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a rockerka » 21 apr 2007, 10:47

aha......dobra ideja!!! :D :D :D :x :|
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a izu » 21 apr 2007, 12:02

Mislim da je treba glede odstranjevanja alg gledati drugo stran vsega tega! Ste pomislili, zakaj so nastale? No dajte razmislit! Ni samo sonce, tu je tudi to, da je v vodi preveč nezaželjenih snovi, zaradi katerih so alge! Sicer nimam izkušenj z ribniki, amapk v ribnikih mislim da je potrebno vzpostaviti pravilno biološko ravnovesje, in potem ne bo več problemov z algami! Pač potrebno je neko filtriranje, da se s pomočjo bakterij nezaželene snovi pretvorijo v bolj zaželene! Pravtako je zelo dobro, da je v ribniku čimveč rastlin,ki pravtako filtrirajo te škodljive snovi! Pa tudi občasna menjava vode pride v poštev, vendar ne celotne vode!!

Lp Luka

Nature power!!
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a rockerka » 24 apr 2007, 20:03

ok hvala!!!! ampak mi vedno menjamo vso vodo!!!! :|
TINA
rockerka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2007, 14:13

OdgovorNapisal/-a Bossty » 26 apr 2007, 15:13

Najprej lep pozdrav vsem skupaj.
Imel bi eno vprašanje. Tudi sam sem se spravil delat ribnik velikosti nekje 5 x 3 m. Zanima pa me glede na vaše izkušnje, kako je bolje, da je najglobji del ribnika na sredini, ali je lahko tudi ob strani. Pa še nekaj. Na 3 straneh je okoli ravno, na eni strani pa je brežina in me zanima kako je najbolje na tem delu zaključiti folijo.

Vnaprej hvala za predloge in lep pozdrav.
Bossty
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 mar 2007, 20:26


Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron