ureditev terase

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

ureditev terase

OdgovorNapisal/-a analuka » 17 feb 2008, 12:56

lep pozdrav, sem nova na tem forumu in tudi v teh vodah.

torej imam teraso cc 30m2, en del terase je tik ob sosedovi hiši , oz. strehi in gleda njen vrh. zreven je zid višine 1.2m, kjer bi radi postavili kakšno pergolo ali kaj podobnega, da bi ta del strehe nekako skrili z zelenjem. mal sem gledala po netu, a ne zasledim nič kaj konkretnega, ki bi se dvigalo še cc 1m v višino in bi lahko gor dala kakšne plezalke ali kaj podobnega.rabim predloge , oz. kje dobim potreben meterial.
gledali smo ograje okrasne, samo je problem, ker rabijo utrditev v zemljo.
in pa kakšne rastline bi lahko dali,da bi nam tud pozimi krasilo teraso, mogoče drevesa, tako bi bila tud streha skrita? hvala

upam,da ste sploh kaj razumeli.ja, je pa terasa na zahod in sončna od 11-do zahoda sonca.
analuka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 feb 2008, 12:20

OdgovorNapisal/-a anita15 » 17 feb 2008, 18:50

Kaj se drži sosedove hiše, ali ne?
anita15
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 08 feb 2008, 17:32
Kraj: Rog.Slatina

OdgovorNapisal/-a analuka » 18 feb 2008, 12:14

ma je čudna tale terasa, zid, 1.20m, se drži strehe, tako, da nam pogled dejansko zakriva streha. torej ,ko pogledaš na teraso , se vidi streha.

mi bi zdaj morali nekako nardit kot neko pergolo in jo dvignit pomoje še za cc 80cm in na tole zasadit kakšno plezalko,verjetno, da bi gledali zeleno steno , ne pa strehe?ja streha je naravnost, z leve in desne , pa je samo zid, in se vidi naravo.
analuka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 feb 2008, 12:20

OdgovorNapisal/-a izolan » 18 feb 2008, 12:23

mreža za plezalke bi lahko bila že čisto enostaavno, da uporabiš mrežo ze izdelavo armirane betonske plošče, se jih da varit, rezat, barvat,....in različnih velikosti lukenj je....

Se naredi okvir iz železa, izrežeš velokost kako rabiš....nato jo zavariš na okvirin vseskipaj priviješ v beton oz. narediš sidra in zabiješ v beton (To je še boljše).
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a analuka » 18 feb 2008, 14:17

oj, izolan, hvala. sam problem je,da ne moremo vijačit v tla. edina varianta bi bila v tale zid, smo je zid od 12, ok zrajhan cc 15cm. nevem če bi tole vzdržalo.
gledala sem tud te lesene stene, sam je spet problem kam zabit. edino nevem , če bi kupili lesena korita z zadaj steneo leseno, not ene 50kg zemlje, to bi upam pol naša burja ne zvrnila? nevem pa če se dobi visoke.

kaj pa plezalke, kakšne bi lahk dali?da ni dost dela, jaz se na rože ne spoznam, vse mi crkne, da ni strupena, mala pupa pri hiši in da gre na sonce, kar moćno. hvalaaa
analuka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 feb 2008, 12:20

OdgovorNapisal/-a izolan » 18 feb 2008, 18:46

zdaj težko ti povem, bi moral videt sliko in si lažje to predstavljam.... sicer se vse da naredit....od kod pa si?
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a analuka » 19 feb 2008, 10:10

oj,čao, sem s primorske, ti pa tudi? no, včeraj sta bila pri nas kolega, ki nam delata ograjo in bi šlo z nekimi vijaki v zidek, ki je žal iz opeke , ki se odpre kot harpuna in dodan nek cement.verjetno bomo dali samo cevi, v te pa napeljali žico.

a ti veš, kje se da dobit žica, ki je kot aluminjasta ali nekaj podobnega, da ni glih tista zelena?hvala
analuka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 feb 2008, 12:20

OdgovorNapisal/-a izolan » 19 feb 2008, 11:42

pocinkano žico dobil.....najbrž kak obi, agrarija, merkur, v italiji zadruga v miljah,....lahko bi tisto ki se uporablja za trte.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola


Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost