Danes je 16 maj 2024, 20:39

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

katere rastline

Ker prvo leto urejam balkon s cvetjem, bi lepo prosila za nasvet. Katere rastline so še primerne za balkone, poleg pelargonij?

Vnaprej hvala za nasvete.
Preberi več : katere rastline | Ogledi : 5646 | Odgovori : 4


UREDITEV POSESTVA

Pozdravljeni!

Z možem kupujeva zapuščeno posestvo približno 100x200 m (cca 2ha). Ker je posestvo sredi gozda, je seveda delno zaraščeno z grmovjem, delno je trnje, nekaj pa samo visoka trava. Posestvo bi želela ograditi z živo mejo (verjetno bukev ali gaber), v prihodnosti pa tam postaviti še hišo in na stara leta živeti v miru sredi gozda.
Na posestvu bova posadila predvsem grmičke in nekaj velikih dreves ter malo sadnega drevja, prostor pa bo tudi ...
Preberi več : UREDITEV POSESTVA | Ogledi : 6311 | Odgovori : 7


Kakšna živa meja?

Spomladi bi rad zasadil neko živo mejo okoli parcele - cca 150 metrov. Rad bi, da bi bila:

- poceni
- trpežna
- malo vzdrževanja
- višine vsaj 1.5m
- hitro zraste na to višino

Razmišljam tudi o cipresah, vendar bi smaragdice prišle predrage. Mogoče smrekce, ki bi jih posadil cik-cak? Cenovno bi bile ugodne, ker jih imam dosti v gozdu.

Vsaka mnenja in izkušnje so dobrodošle!

lp, damo
Preberi več : Kakšna živa meja? | Ogledi : 33633 | Odgovori : 28


oživljanje tal

Na zemlji, ki je trenutno še zaraščena, nameravamo urediti sadovnjak. Ker je zemljišče precej neravno, ga moramo najprej izravnati, pri čemer bo poseg zelo velik zaradi strme brežine, ki jo nameravamo odstraniti. Problem je v tem, da bomo s tem grobim posegom odstranili vso humusno plast in ponekod še precej več, torej večino živih tal. Zanima me, če mogoče kdo ve, s kakšnimi postopki lahko ponovno oživim tla, preden posadim sadno drevje. Jaz razmišljam o ...
Preberi več : oživljanje tal | Ogledi : 9659 | Odgovori : 15


živa meja iz bukve

Rada bi posadila živo mejo iz bukve, pa me zanima, če mogoče kdo ve, ali lahko dobim sadike tudi s potaknjenci in kdaj bi jih morala potikati.
Preberi več : živa meja iz bukve | Ogledi : 38902 | Odgovori : 22


Skalnjak

Lep pozdrav!!
Tukaj imam par fotk iz mojega skalnjaka,katerega sva po svojem okusu sestavila z punco lani.Mislim da je glede ureditve zelo važna samostojna odločitev osebe ki si to želi.
Pa sami ocenite.

LP
Marian
Preberi več : Skalnjak | Ogledi : 5138 | Odgovori : 1


Zelenica-Konec poletja

Halo!!
Imam zelenico približno 150m2,katero sem zasejal prejšno leto. Redno jo gnojim in zalivam,zato me zanima kaj storiti v jesensken času.Imam bolj ilovnato zemljo vendar mi kar lepo uspeva razen malo plevela.
Zanima ne glede gnojenja oziroma ali bi moral poškropiti proti plevelu(letos sem že enkrat)???
Mogoče bi mi kdo lahko pomagal tudi glede Thuje smaragd,kako jo pripraviti na zimo


Hvala ter lep pozdrav
Marian
Preberi več : Zelenica-Konec poletja | Ogledi : 2848 | Odgovori : 0


sejanje trave

Nekje sem zasledila, da so najboljši meseci za sejanje trave jesenski. Kateri natančno?
Ker urejamo okolico hiše, bi prosila poznavalce za kakšen nasvet. Trenutno smo prelopatali cel vrt, odstranili prevel (tudi zelo globoko) in pograbili. Nekateri pravijo, da je za sejanje trave (polovica vrta bo trata) dobro, da zemljo preseješ. Kaj, če je ne? In še, ali naj počakam nekaj časa, da vidim, koliko plevela se bo pojavilo? Naj semena trave pokrijem in katero travo ...
Preberi več : sejanje trave | Ogledi : 5920 | Odgovori : 1


RIBNIK - planiranje

Najprej lepo pozdravljeni. Sem nov na tem forumu, čeprav ga z zanimanjem že nekaj časa prebiram, imam pa že kar v začetku vprašanje:

Spomladi bomo delali ribnik. Ne bo preveč velik, 10x8 metrov. Najprej je bil v načrtu plavalni ribnik, potem se mi je zdelo vse skupaj preveč komplicirano, pa smo se odločili za klasični ribnik z ribami, sedaj pa spet razmišljamo o plavalnem ... Ima kdo mogoče tak ribnik že doma in nam lahko ...
Preberi več : RIBNIK - planiranje | Ogledi : 10221 | Odgovori : 10


potok-folija

Pozdravljeni, nas betoniran in kamnit potok vsako leto pusca. Radi bi ga oblozili s folijo pa ne vemo, kako se naredi in obnese stik folije in plasticne cevi. Kaj je bolje, folijo variti ali lepiti?
Ali kdo ve za koga, ki bi to naredil namesto nas-smo na Gorenjskem.
Uzivajte nadaljse dni,
Dori
Preberi več : potok-folija | Ogledi : 2499 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610