katere rastline

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

katere rastline

OdgovorNapisal/-a KARMEN1 » 20 jan 2006, 11:36

Ker prvo leto urejam balkon s cvetjem, bi lepo prosila za nasvet. Katere rastline so še primerne za balkone, poleg pelargonij?

Vnaprej hvala za nasvete.
KARMEN1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 jan 2006, 11:30

Balkonske rastline

OdgovorNapisal/-a muha » 20 jan 2006, 15:44

Za primeren nasvet je potrebnih kar še nekaj podatkov:
- lega balkona (sever, jug...)
- velikost balkona
- velikost in število korit
- ali bodo rastline pod streho ali izpostavljene dežju
- koliko časa imaš za nego rastlin.
Ne nazadnje tudi kraj, kjer živiš.
Še najbolje pa je, da greš v kakšno knjižnico na ogled ustrezne literature.Če jo kar tam prebereš, se ti še včlaniti ni treba.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Balkonske rastline

OdgovorNapisal/-a tinko » 20 jan 2006, 21:34

KARMEN1! Odgovori na vprašanja, ki ti jih je zastavila ga. MUHA, jaz pa bom prelistal lanske revije. Bilo je kar nekaj nasaditev glede na lego balkonov, kraja, v katerem je hiša......Čez nedeljo bo malo več časa. Mogoče ti tudi kaj skopiram in pošljem. Če bom imel srečo in našel revijo z nasaditvijo po horoskopu, ti še to posredujem. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

Balkonske rastline

OdgovorNapisal/-a tinko » 21 jan 2006, 20:23

Kar nekaj rastlin je primernih za balkone: lobelija, žametnica, sanvitalovka, murka, sneženec, ognjeni žajbelj, petunija, smilj, encijanov grm, zlati mrkač, kapska marjeta, čeveljček, kapucinček, črnobinovka, vodenka, smilj, fuksija, verbena, diascija, okrasni tobak, grobeljnik, bršljanka, skodelica...Toliko za danes. Več, ko boš zaupala še kak podatek. Pozdrav. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 28 apr 2006, 15:58

Naj še jaz zastavim eno vprašanje.
Iščem ideje kako zasaditi balkon, ki je na zahodni strani hiše. Nekje po 1 uri popoldne prične nanj svetit direktno sonce. Balkon ni kaj dosti zaščiten pred dežjem in navadno tudi s te strani pride kakšna poletna nevihta.
Imam 6 80cm korit. V mislih imam rdeče pol viseče perlagonije in vmes bi nasadila (belo cveti) bakopo (3 perlagonije in dve pakopi).
Zelo me mikajo tudi surfinije, vendar ne vem kako bi mi uspevale na takšenm balkonu (ravno zaradi dežja in neviht).
Kakšne rože bi prišle še na takšen balkon v poštev (samo cvetoče)?
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04


Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron