zimski vrt

Nasveti pri izgradnji zimskih vrtov.

Moderator: dusanh

zimski vrt

OdgovorNapisal/-a anuša » 22 mar 2004, 11:03

Ne vem, če sem ravno na pravi strani, toda mene zanima vaše mnenje o zimskem vrtu. Z možem sva začela razmišljati, da bi si dali montirati na jugo-zahodno stran hiše-zraven dnevne sobe zimski vrt. Navdušenje nama zelo niha-pozimi in v dežju sva vzdihovala kako fajn bi bilo v takem vrtu, ko pa se je uprlo sonce je navdušenje močno upadlo, ko pa sva zvedela še za ceno 2-3 miljone 3x4m je mož čisto opustil idejo o tem :cry:
Meni se zdi še vedno boljša investicija v en tak kotiček kjer bomo z veseljem posedali kot pa naprimer v avto.
Ne veva več tudi ali je boljše, da je zimski vrt ločen prostor ali je bolje steno podreti?!
Če imati kakršnekoli izkušnje o zimskem vrtu me zanima vaše mnenje. Če zimski vrt imate ali vam je bilo kdaj žal in zakaj?
anuša
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 mar 2004, 10:45
Kraj: šenčur

zimski vrt

OdgovorNapisal/-a makomoni » 01 jun 2005, 12:50

Pozdravljeni!

Tudi midva s fantom sva se odločila za zimski vrt, čeprav živiva v mansardnem stanovanju. Na zahodno stran imava velik balkon, ki ga bova razširila v zimski vrt in postavila na stebre. Zimski vrt bo ločen od dnevne sobe in kuhinje, v bistvu pa ne bo v celoti klasičen zimski vrt. In ker gre za zelo veliko investicijo, bova nekaj časa z gradnjo še počakala, nato pa bova idejo oziroma željo uresničila. Po mojem subjektivnem mnenju je to veliko boljša investicija kot v avtomobil.
monika
makomoni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 maj 2004, 08:39
Kraj: šafarsko

zimski vrt

OdgovorNapisal/-a mihahorvat1 » 01 jun 2006, 14:40

Jaz moram reči, da me zimski vrtovi zelo zanimajo.
Vzel sem si nekaj časa, da sem pogledal različne variante.
Opazil sem, da obstajajo stekleni, leseni in aluminijasti. Ni pa nujno, da so stene steklene, lahko je tudi kakšen drug material. Moram se še pozanimati pri strokovnjakih kako to vpliva na rast rožic.
Zimski vrt ni majhna začetna investicija, ti pa poveča bivalni prostor, ki ga nekako lahko združiš tudi z vrtom. Videl sem zelo lepe primere, tudi v nadstropju. Zmeraj sem si predstavljal zimski vrt v pritiličju, dokler ga nisem opazil v nadstropju, ki me je moram reči prav navdušil.
Skozi steklo se nabira veliko svetlobe in toplote, da tudi s tem nekaj prihranimo na ogrevanju.
Ima kdo sliko svojega zimskega vrta? Bi bil zelo vesel!
mihahorvat1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 mar 2006, 15:35
Kraj: Domžale

Razmišljanje

OdgovorNapisal/-a Robinn » 09 nov 2006, 21:31

Anuša Lp mali odgovor na zimski vrt midva z ženo sva ga uspela uredit v pritličju -zapravil sem v njega kar dobro vsoto denarja do polovice imam zidano z kamnom naprej pa steklo in streho zdaj pa ko je skoraj vse gotovo še nisem rešil kurjave zelo mi zanima če imakodo v tem kako izkušnjo LP
Poslal bi ti sliko pa neve,m kako nimam maila lp
Robinn
 

OdgovorNapisal/-a Duša » 29 nov 2006, 11:00

Robin,
Če boš slučajno še kaj na tem forumu,

A sta rešila steklene stene s fiksno zasteklitvijo ali z okni ?
Če sta doma v bloku sta rabila soglasje od sosedov za zimski vrt?

v kolikor imata centralno mislim da ni problem enemu mojstru speljat cevi tudi do tega prostora in namontirat radiatorja, ampak če imaš noter dosti rastlin je treba tudi dobro naštudirat kam postavit radiator.
V vsakem primeru se izogni raznim električnim variantam, ki pihajo vroč zrak - tega rastline ne marajo, še posebej če zunanje rastline prezimujejo v tem zimskem vrtu.

Lep pozdrav
Duša
 

OdgovorNapisal/-a malicka » 26 mar 2007, 22:24

mi imamo zimski vrt na južni strani. Poleti je preveč vroče, ampak pozimi, spomladi in jeseni pa uživamo 100 na uro :) Imamo pa notri vrtno garnituro in kamin, da kurimo. Kamin nam tako segreje, da se zraven segrejeta še kuhinja in dnevna soba :lol: Užitek je zimski vrt.

cena je pa bila nekaj čez 2 milijona nekdanjih tolarjev :)
malicka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 mar 2007, 22:15

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 24 sep 2007, 13:22

Oh ja, zimski vrt... my dream...
Kakšni dve leti nazaj sem na sejmu (Dom ali nekaj takega, v Lj.) videla razstavo neke firme, ki dela take vrtove. Posebno lepo je bilo, ker je bila šipa tako zaokrožena na robu (stranica stena-streha) in ne kvadratasta.
Hja, je pa zadeva kar precej draga...
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a Bravica » 09 dec 2007, 22:58

Pospešeno si ogledujem zimske vrtove. Upam da bomo v naslednjih letih uspeli narediti nekaj v tej smeri. Poseg bo kar velik. Porušiti bo potrebno del stene, premakniti radiator, pa še sedežna najbrž ne bo mogla več biti v dnevni sobi.
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod

OdgovorNapisal/-a ronhill » 02 okt 2008, 18:23

Pri nas doma imamo pa ogrevanje v zimskem vrtu rešeno s talnim gretjem.

Pri gradnji je treba paziti na delo mojstrov, ker nam so to bolj švoh naredili pa je zdaj po 4 letih mal zamakat začelo.

Uporabljamo ga pa bolj, kot delovni prostor. Rože so pa tut zadovoljne.
ronhill
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 avg 2007, 23:37

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 24 nov 2009, 21:43

Za ogrevanje zimkega vrta sm jaz preko EBAYA naroču tole zadevco:

http://cgi.ebay.co.uk/Solar-Panel-Hot-A ... 414a98c252

na sončno energijo črpa elektriko in lepo ogreva pa še elektrike ne rabš :D
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a barbika » 25 nov 2009, 09:46

Izgleda kot radiator. A ga potem postaviš kamor ti je volja. In ko ni sončen dan, a potem je mrzlo.

Kakšni so stroški s poštnino?
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04

OdgovorNapisal/-a nadina » 25 nov 2009, 12:57

Maj27 je napisal/-a:Za ogrevanje zimkega vrta sm jaz preko EBAYA naroču tole zadevco:

http://cgi.ebay.co.uk/Solar-Panel-Hot-A ... 414a98c252

na sončno energijo črpa elektriko in lepo ogreva pa še elektrike ne rabš :D


Hm, malo premalo je informacij, se ti ne zdi?

Povej kako in kaj si naredil s temle panelom, morda še kakšno slikico?
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a labia » 25 nov 2009, 13:36

zanimivo. sem malo pobrskal po internetu kako to deluje in tukaj je nekaj podatkov:
http://solarairpanels.com/
v bistvu gre za to, da s soncem ogrejemo panel (črn, ker bolje sprejema toploto) in preko njega ali skozi njega namesto vode vpihavamo mrzel zrak iz notranjosti hiše ali plastenjaka,...
na vrhu panela se nekoliko ogreti zrak dovaja nazaj v prostor.
Zadeva po mojem prepričanju deluje, je pa vprašljiva količina/temperatura tega ogretega zraka. Hitrejši ko je pretok zraka, manj je ogret.
Bi se pa dalo s kakšno elektronsko regulacijo spreminjati pretok zraka v odvisnosti od temperature panela in tako imeti na izhodu recimo konstantno temperaturo 25 do 30 stopinj tudi pozimi. Možno bi pa bilo tudi narediti pasivni sistem ( princip dimnika- topel zrak se vedno dviga) brez ventilatorja, v tem primeru pa je pomembno da je vstop zraka v najnižji točki prostora, katerega želimo ogreti, izstop pa tik pod "stropom" torej v najvišji točki. Le da je v tem primeru količina toplega zraka manjša, zato pa višje temperature.
lp labia
labia
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 23 maj 2008, 08:04
Kraj: na dolenjskem

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 25 nov 2009, 14:14

Ja jaz ga postavim v moj rastlinjak obrnen proti zahodu (tm je pr men najdl sonce ker na vzhodn mam posajena drevesa) in mi lepo pozimi skor vso zimo mi greje moje rastlince. No kar si tukajle napisal je mogoče res v notranost se ne vidi mapak drugače je kr res toplo. Ja pa tudi drugo je res da se topu zrak dviga zato mam jaz dvonadstropno mizo in vzgoraj mam bl tele južne rastline spodi pa zgodi pomlad nardim sadike tko da k pride čas za sajenje na vrt jih pa posadim na vrt.
Zadnjič spremenil Maj27, dne 25 nov 2009, 14:26, skupaj popravljeno 2 krat.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 25 nov 2009, 14:17

nadina je napisal/-a:
Hm, malo premalo je informacij, se ti ne zdi?

Povej kako in kaj si naredil s temle panelom, morda še kakšno slikico?


No mal mal informaci je ampak če pogledaš feedback ma 100 % tko da.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 25 nov 2009, 14:19

Stroškov za poštnino ni nč ker tm piše FREE POST AND PACKING.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 25 nov 2009, 14:21

In pa še to uzuni je lahko kokrkol mrzlo sam da je sonce not v rastlinjaku al pa v zimskem vrtu je pa toplo.
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

Re: zimski vrt

OdgovorNapisal/-a FlowerPowerSlo » 27 jul 2017, 14:29

Pozdravljeni,
Trenutno urejam zimski vrt. Zanima me priporočila glede ogrevanja s sončnimi paneli? Imate kakšna priporočila glede uporabe panelov? Hvala za odgovore
FlowerPowerSlo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 apr 2017, 12:23


Vrni se na Zimski vrtovi

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron