Dracena - rumeni listi, bele pike

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Dracena - rumeni listi, bele pike

OdgovorNapisal/-a katjaz » 21 jul 2017, 12:57

Pozdravljeni!

Pred pol leta sem v Merkurju kupila trostebelno Draceno, ki je, do pred kratkim super uspevala. V zadnjih dveh/treh tednih pa se zdi, da počasi odmira. Najprej sta strohneli 2/3 enega od debel: listi na njem še normalno poganjajo. Na drugem deblu se je ena od vejic popolnoma posušila, drugim rumenijo in odpadajo listi. Na tretjem pa so se naredile majhne bele pike. Zalivam jo normalno, največ en do dvakrat na teden, ne več kot 1 dcl vode. Ker je ob oknu ima dovolj svetlobe, vendar nanjo direktno nikoli ne sije sonce. Ker sem že popolnoma obupana, bi lepo prosila za kakršenkoli nasvet.

Hvala!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
katjaz
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 jul 2017, 12:35

Re: Dracena - rumeni listi, bele pike

OdgovorNapisal/-a katjaz » 24 jul 2017, 09:13

Ker nisem dobila odgovora, vendar predvidevam, da bi rešitev marsikomu koristila, bom napisala, kaj so mi svetovali v Merkurju. Gospa je povedala, da se listi in steblo sušijo zaradi preveč zalivanja. Dovolj je zalivanje na 10 dni, z majhno količino vode. Proti "belim pikam" pa mi je svetovala Celaflorjevo Careo razpršilo proti škodljivcem.
katjaz
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 jul 2017, 12:35


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost