Danes je 28 apr 2024, 01:21

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Uši na rožmarinu

Pozdravljeni,

celo poletje mi je rožmarin lepo delal na balkonu, jeseni sem ga dal na okensko polico (notranjo), kjer lepo počasi raste. Sedaj pa so ga napadle nekakšne bele oz. bledo zelene uši.

Kaj mi priporočate za odstranitev, glede na to, da gre za začimbo, ki jo vseskozi uporabljam?

Hvala
pk
Preberi več : Uši na rožmarinu | Ogledi : 3704 | Odgovori : 3


solata

Lep pozdrav,

zanima me če se da zeleno solato iz semena vzgojiti v cvetličnih koritah doma v stanovanju ker nimam vrta!

Obožujem rastline!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:P
Preberi več : solata | Ogledi : 3934 | Odgovori : 3


Bučno olje

Zanima me, če kdo od vas ve kako se, da narediti bučno olje narejeno doma :?: Za vse informacije se vam zahvaljujem :wink: .
Preberi več : Bučno olje | Ogledi : 3374 | Odgovori : 2


knjiga o zelenjavi

Helov!
Prvič :lol: sem se lotila priprave načrt zelenjavnega vrta in me zanima, če kdo od vas pozna knjigo, v kateri bi bile navedene rastline, ki se dobro dopolnjujejo (kot npr. čebula in korenje,...).
HVALA za pomoč! :D
Brigita
Preberi več : knjiga o zelenjavi | Ogledi : 4417 | Odgovori : 3


Semena buč

Zdravo!

Iščem semena Hokkaido buče ali semena sorte Patisson(ti. neznani leteči predmeti). Obe buči sta jedilni. Prosim za kakršnokoli informacijo, kje bi lahko dobila ali kupla semena omenjenih buč. Če ima kdo doma semena pa se lahko kaj zmenimo ane... :wink: LP
Preberi več : Semena buč | Ogledi : 4490 | Odgovori : 3


Rukola

Letos sem prvič posejal rukolo. Bogato je obrodila, vendar so listi preluknjani z zelo malimi luknjicami. Živalice, ki so to povzročile so podobne pikapolonicam. Zanimivo je to, da niso napadle ne blitve, špinače in solate, ki so na sosednjih gredah. Mi lahko kdo pomaga in pove, kakšen škodljivec je to in s čem bi ga uničil?
Preberi več : Rukola | Ogledi : 12329 | Odgovori : 9


Cepljen paradižnik

V vrtnariji so na veliko govorili o cepljenem paradižniku. Menda zraste zelo velik in dobro rodi. Ali kdo ve kaj več o njem, ali je mogoče primeren za gojeneje v posodah?

hvala za odgovore
pk
Preberi več : Cepljen paradižnik | Ogledi : 13445 | Odgovori : 10


Kje bi dobila rabarbaro?

Ko sem bila majhna, je imela moja mama na vrtu rabarbaro. Spominjam se kompotov in zavitkov iz njenih stebel. Danes imam svoj vrt in odločila sem se, da zasadim tudi rabarbaro. ko v rastlinjakih povprašam po tej rastlini, me gledajo, kot da sem prišla z Marsa.
A morda kdo ve, kje bi lahko našla sadiko rabarbare? :wink:
Preberi več : Kje bi dobila rabarbaro? | Ogledi : 5908 | Odgovori : 8


Ledenka...

... tako dobra, a tako zelo draga solata. A pri nas uspeva & kje bi se jo dalo dobiti?

Hvala!
Urša
Preberi več : Ledenka... | Ogledi : 3756 | Odgovori : 2


Kako se vzgaja rdeča leča?

Zanima me, kako skrbeti za rdečo lečo. Pred nekaj časa je vzklila in sedaj je velika že nekaj centimetrov. Zanima me kako moram sedaj skrbeti zanjo?
Preberi več : Kako se vzgaja rdeča leča? | Ogledi : 4193 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610