Jajčevci oz. melancane

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a nadina » 27 okt 2009, 09:49

nadebudnez je napisal/-a:Tvoja stoletna čebula je vsa zunaj in velika kakih 20 cm. Sedaj se edino bojim, da jo bo uničila zima. Veš, pri nas je tudi -20.
Pokriti pa je verjetno ne smem, se bodo stebla zlomila.


Oj, se mi je zdelo, da imate pri vas že gužvo z novim članom družine? :D

Tejle tvoji melancani so zelo zanimivi, nežni in podobni tistim okroglim belo vijoličastim. Sem si pobrala nekaj semenčkov za drugo leto - in če zraste vsaj nekaj podobnega, bo super!

Glede pokrivanja '100-letnice' ti težko kaj svetujem, sem jo pa dobila od gospe z NM, kjer je tudi bolj mrzlo?
Pri njej prezimi zunaj, pri prijateljici na Koroškem je tudi lepo prezimila - ma, če ti pomrzne, dobiš spomladi nekaj moje, ne bat!
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a nadebudnez » 27 okt 2009, 23:45

Dober spomin imaš Nadina.
Da, od 3.10. imamo novo članico družine, Tajdo.
Svet se je seveda začel vrteti okoli nje. Naj ji bo, na začetku :)

No, če je čebula prezimila v NM in na Koroškem, mora tudi na Štajerskem.
Hvala za skrb.
nadebudnez
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 02 jun 2008, 12:17
Kraj: Šmarje pri Jelšah

OdgovorNapisal/-a nadina » 02 nov 2009, 14:46

nadebudnez je napisal/-a:Dober spomin imaš Nadina.
Da, od 3.10. imamo novo članico družine, Tajdo.
Svet se je seveda začel vrteti okoli nje. Naj ji bo, na začetku :)


Oho, čestitke!
Pa Tajdi dobrodošlica 'na tej strani'! :D
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 10 apr 2010, 21:09

Letos sem nasejala lastno pridelano seme iz enega kupljenega jajčevca. Plod je bil zelo velik, valjast, katera sorta pa pojma nimam. Obrodil je izredno. Seme je odlično skalilo, tako da sem jih napikirala v lončke premera 8 cm kakih 150 kom. Pikiranci so izredno lepi. Če bi kdo želel po 10 maju priti do te sorte, mi naj pošlje zasebno sporočilo, da se lahko dogovorimo. Sem pa doma v bližine Ponikve pri Grobelnem, za tiste, ki nebi želeli delati do mene veliko kilometrov.
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

Re: Jajčevci oz. melancane

OdgovorNapisal/-a takatala » 12 maj 2011, 00:07

Če sem prav zasledila se za jajčevce uporablja kar isto gnojilo kot za paradižnike?
Rada bi se izognila umetnim gnojilom,ampak povsod kamorkoli se obrnem po nasvet zasledim, da jajčevci potrebujejo veeeeliko gnojenja, če ne ne bodo obrodili plodov... Pepe, Ivčk, pomoč!

Nadina, kako pa ti je uspelo narediti take sadike melancanov iz semen????? Jaz sem sicer melancane dala v zemljo sredi marca (sedaj vidim, da malo prepozno), ampak sedaj smo že v maju in so še vedno veliki komaj 2 cm in po večini imajo še vedno samo po 2 lista.....
Tudi s paprikami imam probleme. Komaj sta včeraj dve semeni vzklili. In to po skoraj enem mesecu. Tako, da sem seveda šla kar po sadike :(
Tudi paradižnik imaš čudovit! Čeprav tukaj bo po mojem res klima. Kar se pogovarjam z Obaležani imate pridelke precej večje kot mi na kontinentu.
Brokoli pa sem malo zafrknila. Povsod piše,da dobro prenaša mrzlo, da pa zelo slabo prenaša vroče pa nikjer! :x Včeraj ko je bilo na soncu 25 stopinj sem popoldne pikirančke posadila na vrt, obilno zalila, danes pa me je skoraj kap, ker jih je 50% posušenih! eni dajejo seno čez korenine, da zadržijo vlago, moj tast pa odsvetuje, češ, da se potem trava zavleče med liste, da jo je težko odstraniti in da lahko prinesem kako žival, bolezen, plevel... kaj mi svetujete? na tem koncu z brokolikem nimajo veliko izkušenj... jaz pa ga imam zelo, zelo rada :)

hvala vsem vnaprej za odgovore, lep pozdravček
takatala
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 30 apr 2011, 11:23

Re: Jajčevci oz. melancane

OdgovorNapisal/-a nadina » 12 maj 2011, 13:19

Takatala - jaz res že januarja sejem tudi paprike in melancane.
Sem pa lansko leto sejala šele v začetku marca eno sorto melancanov in so bile sadike tudi OK, le malce manjše.
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

Re: Jajčevci oz. melancane

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 12 maj 2011, 21:05

Jajčevce lahko gnojiš tudi z gnojilom, namenjenim za paradižnike. Seveda lahko izbereš tudi kako eko varianto. Mineralnih gnojil ti jaz ne priporočam, drži se tekočih gnojil ali kompostiranega gnoja, komposta,...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

Re: Jajčevci oz. melancane

OdgovorNapisal/-a takatala » 13 maj 2011, 22:24

hvala obema za hitre odgovore!
Nadine,misliš, da imam slaba semena? Čeprav vzklilo jih je kar dosti, vendar šele, ko je bila temperaturfa prava (visoka)
takatala
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 30 apr 2011, 11:23

Re: Jajčevci oz. melancane

OdgovorNapisal/-a viktorh » 05 feb 2014, 12:36

V soboto, 1. februarja sem dal v kalilne vrečke jajčevce - šest sort- danes so odgnali kalčki in gredo v zemljo.
Kaljivost lastnega semena je 100%.
Gospe in gospodje, čas je za setev.
viktorh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 18 jan 2011, 12:16

Prejšnja

Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron