Danes je 26 apr 2024, 10:22

Novice Novice od Začimbne rastline

Zemljevid od Začimbne rastline » Forum : Začimbne rastline

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Peteršilj pozimi

Živjo,

peteršilj gojim notri v ogrevanih prostorih v teglcu, pa je ves bogi. Ali obstajajo kakšne tehnike, da bi se malo popravil :roll: Zalivam ga, na svetlem je pa mu nič preveč ne paše.
Preberi več : Peteršilj pozimi | Ogledi : 11207 | Odgovori : 2


Rožmarin

Lansko leto sem kupila trajnico Rožmarina.
Vmesecu novembru sem jo postavila v notranji neogrevan prostor.
Zadnje case pa opazujem, da je postal rjav in izsušen!

Prosim vas za nasvet, ker bi ga rada obdržala !?

lp
Romana
Preberi več : Rožmarin | Ogledi : 38885 | Odgovori : 24


feferoni pozimi

čau,

sem čisto frišna, tako na forumu kot na vrtu :wink: , pa me zanima, če lahko feferone in čilije, ko so bili poleti na vrtu, presadim v lonček in jih imam notri. Zdržijo sadike čez zimo? Ali je boljše posaditi semena in kako?

hvala :D
Preberi več : feferoni pozimi | Ogledi : 12379 | Odgovori : 3


Zvezdasti janež

Pozdravljeni,
zanima me, ali ima kdo izkušnje z zvezdastim janežem. Vidim ga pri precej receptih posebej ob prazničnem pecivu.
Sama sem semena izbrskala iz dišeče mešanice, ga spomladi namočila in posadila. Skalilo ni nič.
L.p. Zdravka
Preberi več : Zvezdasti janež | Ogledi : 14720 | Odgovori : 12


BALDRIJAN

Hay zanima me ali kdo ima doma na zeliščnem vrtu baldrijan jaz bi ga mel smo ne vem kje ga dobit?
Pa še nekaj kje se da dobit ožepek in triplat?
HVALA
Preberi več : BALDRIJAN | Ogledi : 13181 | Odgovori : 3


Salvia

Lep pozdrav na mojem zeliščnem vrtu sta dve novi vrsti Salvije, kupil sem si namreč ananasov in mandarinin žaljbi. Zanima me ali ju moram pozimi prenesti v hišo?

In še nekaj imam dve vrsti origana eno jo zelo dišeče drugo pa dobra misel in sploh listi ne dišijo in me zanima ali pri dobri misli nekateri pravijo, da je to divji origano.
Preberi več : Salvia | Ogledi : 11474 | Odgovori : 1


Lovorjev list

Lep pozdrav!

V dar sem od mame dobila lovorjev list (pravi) s korenino. Posadila sem ga v lonček (rastlina je velika približno 20 cm), sedaj pa imam problem kako ga prepričati, da bo rastel. :? :) Kako je z zalivanjem, soncem, toploto.... Mi lahko prosim poveste kako velik bo zrastel (če bo treba nardit luknjo v zgornje nadstropje) ...
Preberi več : Lovorjev list | Ogledi : 15967 | Odgovori : 5


pehtran

Lep pozdrav!

Zelo si želim imeti pehtran na vrtu, pa ne vem, ali se rastlina seje ali sadi sadike in kje sploh lahko eno ali drugo kupim.
Hvala za nasvet in lep dan!
Preberi več : pehtran | Ogledi : 23292 | Odgovori : 16


bele mušice - POMOČ!!!

dan

se bom spet balmiral, prva objava pa že težave. Mam dokaj resno težavo z belimi mušicami, so se mi maksimalno spravile na začimbe, vsak predlog ali ideja je dobrodošla. Kako hudo zastrupljanje sizcer ni zaželjeno, ker je ideja uničit mušice in ne zastrupit sebe.

še enkrat LEPO prosim za pomoč NUJNO.

Lp
Edi
Preberi več : bele mušice - POMOČ!!! | Ogledi : 12586 | Odgovori : 2


Jalapeno Chili

Pozdravljeni rastlinci :)
Vrt pridno uspeva zdaj pa sem se spomnil da mi manjka se Cili. KEr je verjetno za letos vlak ze odpeljal bi me zanimalo ce ve mogoce kdo kje bi se dala dobit semena Jalapeno Chilija (mehiska kuhinja).
Ali pa ce jih ima kdo doma in bi jih mogoce celo razdelil :)

HVala in obilo uzitkov ...
Preberi več : Jalapeno Chili | Ogledi : 11669 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610