Pomoč - listnato drevo za majhen vrt

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Pomoč - listnato drevo za majhen vrt

OdgovorNapisal/-a drevesni laik » 10 apr 2013, 15:21

Lepo pozdravljeni,

Z možem iščeva listnato drevo za majhen vrt, ki ne sme biti višje od 5 metrov, dve drevesi pa bi rada posadila na cca 5-6 metrov širine. Obe drevesi bosta ob ograji, za katero je pločnik in regionalna cesta, zato drevo ne sme biti previsoko, pa tudi korenine ne smejo segati preširoko, da ne dvignejo ceste. Izjemno nama je všeč tulipanovec, toda so nama ga odpriporočali, saj je preveliko drevo in ga je baje nemogoče ukrotiti tudi z rednim obrezovanjem. Od drevesa pričakujeva senco, zelene liste, deblo, na katerega bova nekoč lahko obesila visečo mrežo, brez odpadkov (cvetov, plodov ...), no vsaj ne preveč, pa ni nama všeč okroglasta krošnja, nama nekako deluje nenaravno. Tudi viseča drevesa nama niso všeč. Sva ga pa seveda pripravljena vsako leto obrezovati. Hvala vam že vnaprej za vse ideje, saj sem klicala že kar nekaj drevesnic in mi vsaka svetuje nekaj drugega, tako da sem že čisto zmedena, kaj lahko in kaj ne. :roll:

Hvala za pomoč! :D :D :D

Lp,
Nena
drevesni laik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 apr 2013, 15:05

Re: Pomoč - listnato drevo za majhen vrt

OdgovorNapisal/-a ameriške katalpe » 04 jun 2017, 12:50

priporočam vam kakšno ameriško katalpo zraste visoko kolikor ga vzgajate in ima tudi lepo okroglo krošnjo korenine pa naredi globoko v zemljo in ne v širino imam jih tudi jas če vas zanima sem dosegljiv na gsm:041 882 985 lp. Peter :D
ameriške katalpe
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 jun 2017, 12:43

Re: Pomoč - listnato drevo za majhen vrt

OdgovorNapisal/-a monikas » 19 sep 2017, 19:04

Jaz pa priporočam kar Cornus mas ali Cornus causa. Pri C. mas so plodovi užitni, pri C. cousa pa tudi nekateri užitni, odvisno od podvrste. Ampak o tem se bolj ukvarjajo na spodnji spletni strani: http://rozma.si/category/zdravilne-rastline/
Veliko sreče pri izbiri drevesa želim.
monikas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 sep 2017, 18:59

Re: Pomoč - listnato drevo za majhen vrt

OdgovorNapisal/-a lele » 20 maj 2021, 16:51

Pozdravljeni,

Izposojam si temo, ker imamo podoben problem - namreč majhen vrt in zaradi drenaže malo globine.

Všeč so nama drevesa, ki rastejo ob morju - pinija, bor,.. ampak so to orjaška drevesa, ki ne pridejo v poštev... razen če bi kdo vedel ali obstaja kakšna mini verzija? V poštev bi prišlo drevo okrog 5-8 m višine in do 4 širine.

Hvala za pomoč!

lele
lele
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 maj 2021, 14:56


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost