Lovorjev list

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Lovorjev list

OdgovorNapisal/-a biser » 07 sep 2005, 11:22

Lep pozdrav!

V dar sem od mame dobila lovorjev list (pravi) s korenino. Posadila sem ga v lonček (rastlina je velika približno 20 cm), sedaj pa imam problem kako ga prepričati, da bo rastel. :? :) Kako je z zalivanjem, soncem, toploto.... Mi lahko prosim poveste kako velik bo zrastel (če bo treba nardit luknjo v zgornje nadstropje) :lol:
Hvala za odgovore.

Lep pozdrav!
Nataša
biser
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 avg 2005, 16:36
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a mihab » 07 sep 2005, 14:54

Lovor zraste lahko v kar solidno drevo, tja do 10 metrov, tako , da začni delat luknjo v zgornje nadstropje :lol:
je sredozemska rastlina in temu primerno podnebje oz klimo potrebuje.
ima rad odcedno zemljo, prenese sonce in senco, zemlja ne rabi biti kakovostna,prenese sušo ni pa dobro, če zmrzne.
Prenese obrezovanje, tako da mogoce ne bo potrebno stopa štemat :wink:
mihab
Guru
Guru
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 21 jun 2005, 12:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rok.k » 07 sep 2005, 15:12

Raste bolj počasi in resnično lahko zraste visoko, vendar se ga z obrezovanjem lahko oblikuje v čudovit uporaben in ob enem tudi okrasen grmiček.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a fresh » 10 apr 2007, 10:42

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupila lovor in ga imam na okenski polici (v stanovanju). Listi so začeli rjaveti od konca lista proti steblu. Bi mi kdo znal poagati z nasvetom, zakaj se to dogaja?
Nisem ravno spretna z rastlinami, vendar bi me precej razžalostilo, če bi propadel. Hvala!
fresh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 apr 2007, 10:38

OdgovorNapisal/-a Pepe » 10 apr 2007, 10:55

Lovor ni sobna rastlina.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a fresh » 23 apr 2007, 12:14

Pepe, hvala za odgovor. Presadila ga bom na vrt ali pa ga postavila na teraso, ker drugače zelo lepo odganja.
Ker sem popolni začetnik v rastlinskem svetu, prosim za še en nasvet. Sivko sem iz lončka presadila na vrt. Blazno divje odganja tanke vejice, ki izgledajo kot vitice, na katerih so listki, vse skupaj pa visi z grmička. Nimam pojma ali je treba kaj privezati, ali je to normalno, itd. Če bi mi kdo bil pripravljen malo več povedati o tem, bi bila zelo vesela. Ali pa me napotiti na kakšen dober link. Najlepša hvala!
fresh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 apr 2007, 10:38


Vrni se na Začimbne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost