BALDRIJAN

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

BALDRIJAN

OdgovorNapisal/-a jean » 06 jul 2006, 13:06

Hay zanima me ali kdo ima doma na zeliščnem vrtu baldrijan jaz bi ga mel smo ne vem kje ga dobit?
Pa še nekaj kje se da dobit ožepek in triplat?
HVALA
jean
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 jun 2006, 13:00

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 06 jul 2006, 20:34

Živjo!

Jaz imam doma posajen baldrijan,mi kar lepo uspeva.Lahko ti na jesen pošljem seme,lahko pa ga greš iskat tudi v naravo-rad raste ob kakšnem potoku-rad ima bolj vlažna in rahlo senčna rastišča.Ravno zdaj cveti in je bolj opazen-zapomni si prostor in ga jeseni,ko mu odmre listje presadi na svoj vrt.

Ožepek tudi imam,samo moram počakati,da bo semenel.Je pa belo cvetoči.
Torej,če te bo še zanimalo,me kontaktiraj,ko bo čas za to.

LP
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a vita » 06 jul 2006, 23:14

Jaz živim ob potoku. Gotovo tudi tu raste baldrijan, samo kaj, ko ga ne poznam. Lahko kdo pripne kakšno sliko tega zelišča? Vnaprej hvala
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

Baldrijan

OdgovorNapisal/-a muha » 08 jul 2006, 10:55

Na Google (imaš ga tudi na tem forumu, desno zgoraj v orodni vrstici) vtipkaj "VALERIANA" in izberi iskanje po slikah (Image). Tam je na razpolago dosti lepih in razpoznavnih slik. Tiste na najdi.si , ki jih dobiš pod imenom baldrijan, nepoznavalcu žal ne bodo pomagale. BOLJ KOT CVET, SI OGLEJ LISTE - SO BOLJ PREPOZNAVNI. Meni se zdi najbolj značilna tale sličica: http://www.nic.funet.fi/pub/sci/bio/lif ... lis-2b.jpg

Pa še dodatek: vlažno rastišče za baldrijan ni obvezno, delna senca pa zaželena.


Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


Vrni se na Začimbne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov