Danes je 30 apr 2024, 03:01

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

zelenjavna omleta

potrebujemo: pest otavčičevih listov, 10 listov rmana, 1 jajce, olje, sol in poper.
Priprava: liste otavčiča in rmana očistimo, operemo in drobno narežemo. Jajce stepemo in zmešamo z drobno narezanimi zelišči, posolimo in popramo po okusu.. Na vročem olju spražimo na obeh straneh omleto, da lepo porumeni. Dober tek!
Preberi več : zelenjavna omleta | Ogledi : 4149 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Pomagajte mojemu najlepšemu spominku iz Budimpešte

Pozdravljeni!

V prilogi je slika kaktusa ali sočnice, ki sem ga kupil v Budimpešti. Ker sem dosti prešvical, kako ga prešvercati nazaj domov, bi mi bilo sedaj škoda, da bi ga pobralo. Sicer mi je že dokazal, da je trdoživ, ker ga je enkrat prepih v kombinaciji z oknom zbil na tla, kar kaže tudi majhna rana pri vrhu. Vendar pa opažam, da postajajo listi (tisti na vrhu) nekam nezdrave barve. Kaktus imam namreč po ...
Preberi več : Pomagajte mojemu najlepšemu spominku iz Budimpešte | Ogledi : 5465 | Odgovori : 8 | Forum : Kaktusi in sukulente


Kaj je to?

Hay!
Doma mi je iz lončka zrasla neka rastlina in ne vem kaj je! Nevem, če je pomaranča, limona ali grenivka. Mi lahko kdo svetuje, kakšna je razlika med temi rastlinami? Je precej velika, ima dvojne liste, velike zelene bodice in do zdaj mi še ni cvetela. Lepo prosim za pomoč! Že v naprej hvala. Lep pozdrav! :D Mirči
Preberi več : Kaj je to? | Ogledi : 13384 | Odgovori : 2 | Forum : Začimbne rastline


Meta, Žajbelj, Bazilika...

Imam nekaj začimb v lončkih, pa me zanima, kako pogosto se sploh zalivajo te rastline.
Ko sem jih presadil v večje lončke, je nekaj rastlin prav lepo začelo rasti, kasneje, pa so dve začele umirati, listi so se sušili, prav tako stebla.
Zanimivo je predvsem to, da sem rastline zalil 1x v tednu in da je bila zemlja po enem tednu še vedno mokra, čeprav so rastline zunaj na balkonu.
Sedaj pa se na rastlinah ...
Preberi več : Meta, Žajbelj, Bazilika... | Ogledi : 21812 | Odgovori : 14 | Forum : Začimbne rastline


Ananas razmnoževanje

Kupil sem ananasovo rastlino z zelenim sadežem. Ta sadež je dozorel in sem ga tudi pojedel. :P iz "zelenja"nad sadežem sem vzgojil novo rastlino katera uspešno raste in je že precej velika.
Iz kupljene ananasove rastline (tista katera je imela sadež) je sedaj začel poganjati pri steblu, iz zemlje, v vazi nov poganjek , majhna ananasova rastlina, katero bi sedaj rad presadil v novo vazo in tako ...
Preberi več : Ananas razmnoževanje | Ogledi : 16314 | Odgovori : 3 | Forum : Bromelije


Dateljnova palma

Pozdravljeni.
Iz koščic dateljnov so mi zrastle palmice , katere rastejo v vazi z drugo rastlino.visoke so že ca.40-50 cm.Sedaj bi jih rad presadil v nove vaze.Na kaj moram paziti?
Poskusil sem že enkrat prej vendar se palma ni "primila" je odmrla v novi vazici.Kdaj je najprimernejši čas za presaditev palmic v nove vaze?
Hvala
lp :)
Preberi več : Dateljnova palma | Ogledi : 56334 | Odgovori : 23 | Forum : Palme


Semena orhidej

A kdo ve kje se da pri nas kupiti semena orhidej? HAHA! oz. Ali je mogoce komu uspelo oprašiti orhidejo in ima viška semen/kapsul, mu jih odkupim. lp IG
Preberi več : Semena orhidej | Ogledi : 15788 | Odgovori : 18 | Forum : Orhideje


Orehovec

V 1 l žganja dodamo:

5 orehov
20 dag sladkorja
noževa konica kumine
nekaj celih klinčkov
cimet v kosu
1-2 celi lupini od pomaranče

vse skupaj imamo 2 meseca na soncu in pogosto premešamo.
Preberi več : Orehovec | Ogledi : 9508 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Gnojila za kaktuse

Za kaktuse uporabljam izključno samo gnojila nemških proizvajalcev - COMPO Kakteendunger. To je specialno gnojilo za kakteje.
Ali je res pomembno, da je gnojilo tako "specialno", ali mora biti res nemškega proizvajalca, ali priporočate kakšno boljše gnojilo. Eni kaktuse sploh ne gnojijo, da jim kaktusi ne podivjajo. Ali je gnojenje kaktusov res sploh potrebno?
Poldi
Preberi več : Gnojila za kaktuse | Ogledi : 17343 | Odgovori : 7 | Forum : Gnojila za sobne rastline


Ferocactus

Največji in najstarejši kaktus poleg Trixantocereusa je v moji zbiriki Ferokaktus, za katerega pa žal ne vem imena.
Ali bi ga mogoče kdo na forumu prepoznal?
Poldi

p.s.
Kaktus ima premer cca. 25 cm. Prilagam tudi sliko.
Preberi več : Ferocactus | Ogledi : 5890 | Odgovori : 10 | Forum : Kaktusi in sukulente


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron