Danes je 28 apr 2024, 09:35

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Epidendrum - KJE?

Pred leti sem imela rumen in roza Epidendrum hibrid. Ne vem točno kako in kaj in zakaj, ampak nimam ju več.
Zanima me, če ju je kdo videl v kakšnem Baumaxu, Bauhausu, Kaliji?????

Hvala!
Preberi več : Epidendrum - KJE? | Ogledi : 2855 | Odgovori : 2


steklene palcke - nakup

Zivjo,

ze nekaj casa si zelim take steklene palcke za oporo orhidej, ker mi zgleda ful lepo. Najcenejse sem nasla na nemskem ebay-ju, cena je okoli 1.8/2.3 EUR na palcko, odvisno od kolicine, dolge so 40 cm.

Zanima me ce bi jih se kdo hotel narociti, ker bi bilo seveda ceneje, ce bi jih skupaj vzeli vec.

LP, Sara

Slika
Preberi več : steklene palcke - nakup | Ogledi : 3438 | Odgovori : 4


Jewel Orchid

Pred časom sem dobila "Jewel Orchid" (kupljena je bila v Lidlu). Nikjer (razen na tujih straneh) ne najdem informacij o gojenju. Ali ima kdo že kakšne izkušnje s to orhidejo, ter kakšno je "naše" ime.

Hvala za odgovor
Preberi več : Jewel Orchid | Ogledi : 10478 | Odgovori : 4


suhe korenine

zanima me zakaj ima moja orhideja take suhe kot da bi bile gnile korenine...?ampak listje in nov poganjek za cveteti ji pa raste!ali ji bodo zrasle nove korenine?zalivala sem jo enkrat do 10 dni na teden...gledala sem po koreninah zdaj zal tega ne morem.kaj naj naredim?
Preberi več : suhe korenine | Ogledi : 2346 | Odgovori : 0


Predlogi za orgranizacijo foruma in galerije Orhideje

Najprej naj se zahvalim vsem sodelujočim.

Glede na veliko popularnost foruma Orhideje, podajam iniciativo za reorganizacijo in s tem večjo preglednost in dostopnost informacij vsem obiskovalcem.

Moji predlogi:
- 'razbitje' tem, ki so zaradi prevelike količine prispevkov nepregledni. Na recimo: Vzgoja orhidej, Bolezni orhidej, ... Te teme lahko postanejo 'Lepljive' in so vedno na vrhu.
- selitev slik v album 'Orhideje'. Naredimo lahko tudi podalbume, Npr: Trenutno cvetoče, Vande, Bolezni orhidej, ...
- vzpostavitev nove ...
Preberi več : Predlogi za orgranizacijo foruma in galerije Orhideje | Ogledi : 3558 | Odgovori : 4


ze eno leto ne cveti

zanima me zakaj moja orhideja ze eno leto ni nic zacvetela??rastejo ji samo lepi zdravi listi,cveta ali pa stebla pa nobenega nima.!zakaj?kaj naj jo naj pustim pa bo mogoče enkrat kaj naredila ali ne bo nič pa jio bodo samo listji rasli??
Preberi več : ze eno leto ne cveti | Ogledi : 4818 | Odgovori : 6


Orhideje-začetniška vprašanja

Zdravo!Najprej Vas vse lepo pozdravljam.Zelo rada pogledam slike vaših orhidej,saj so pravi balzam za dušo.Sama imam kar nekaj orhidej,imam pa par začetniških vprašanj.Vem da je bilo o tem dosti pisanega,vendar me vseeno zanima vaše mnenje,saj ste prave profesionalke/ci.V začetku leta sem kupila pet enostebelnih orhidej.Lepo so cvetele več mesecev potem pa so odcvetele.Sedaj me pa zanima kaj naj delam z njimi ,da bodo ponovno zacvetele?Brebrala sem več teorij o zalivanju orhidej.Kako pa ve zalivate orhideje(v ...
Preberi več : Orhideje-začetniška vprašanja | Ogledi : 2388 | Odgovori : 0


Pajek na Miltoni-i!

Hojla!

Imam vprašanje glede pajka ki sem ga našla med namakanjem orhideje....
Se je izmuznul.....pa sem ga ujela....kasneje pa še celo orhidejo presadila....

Ker še nisem videla pajkov na orhidejah me zanima kaj lahko naredijo moji orhidejci....

Hvala za odgovor...
Preberi več : Pajek na Miltoni-i! | Ogledi : 1405 | Odgovori : 1


phalenopsis-težave s cvetnimi stebli

Sem že prebrskala cel forum, ampak podobne težave nisem našla.
Torej, moj phalenopsis ima ene čudne težave. Zdaj že petič poganja cvetno steblo, ki samo raste, ne dela pa nobenih cvetov. Enkrat sem ga pustila in je zrastlo približno 1 meter!!!, cvetelo pa ni. Drugače lepo poganja liste in korenine, skratka je lep in zdrav. Ko vidim da ne bo cvetel, ga odrežem in čez kak mesec požene novo, ampak brez cvetov. Kaj narediti? Bo ...
Preberi več : phalenopsis-težave s cvetnimi stebli | Ogledi : 25382 | Odgovori : 37


burrageara nelly isler

Lep pozdrav.

Sem nova na forumu in velika ljubiteljica orhidej.
Zanima me kako skrbite za nelly isler? Moja orhideja noče rasti in opažam, da ima vedno manj življenja v listih. Kaj delam narobe?
Preberi več : burrageara nelly isler | Ogledi : 2507 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610