Danes je 12 maj 2024, 06:13

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Tuja literatura

...če koga zanima, je na tej str. : http://www.chimaira.de/gp/advanced_sear ... d&x=17&y=6
...nekaj tuje literature (nemščina in angleščina).
V brskalnik lahko napišete tudi lat. ime in mogoče kaj najde :)

Lahko se tudi zmenimo za skupno naročilo, da si razdelimo poštnino.
Jaz bom vsekakor kaj naročila.


LP
Teja
Preberi več : Tuja literatura | Ogledi : 1716 | Odgovori : 0


NA POMOČ! Keiki na cvetnem steblu phala, ki je propadel...

Na enem izmed phalaenopsisev, ki jih ima moja stara mati, je že pred časom (cca 4 mesece) zrastel keiki na cvetnem steblu. Čez zimo, ji je ta phal zmrznil in odpadli so vsi listi, keiki pa se je obdržal, a nima nobenih koreninic, da bi ga lahko ločila od propadle rastline. Ko sem si danes spet ogledovala to njeno orhidejo, sem opazila, da ji na drugem cvetnem steblu, ki je še ostal, tudi poganja mali ...
Preberi več : NA POMOČ! Keiki na cvetnem steblu phala, ki je propadel... | Ogledi : 3556 | Odgovori : 5


Lepljiva snov na steblu

pozdravljeni,v Merkurju sem kupila odcvetel cimbidij,ki pa ima še eno cvetno steblo in me zanima kaj je ta lepljiva prozorna snov,ki je na steblu in popkih ter kako naj ravnam z njim?Kaj lahko nardim,da se rešim mravelj na cimbidijih?

Prosim za pomoč...


LP
Preberi več : Lepljiva snov na steblu | Ogledi : 4165 | Odgovori : 5


Naročilo iz Tajske

Na angleškem e-bayu prodaja moj prijatelj orhideje po ugodni ceni, ker se v kratkem seli na Tajsko. Tam bo pripravljen tudi koga popeljati po poteh, kjer jih je v naravi največ.
Vse orhideje, ki jih najdete na spodnji povezavi, bodo poslane iz Anglije in ne iz Tajske, kot sicer piše, tudi poštnina se bo, ko se ugotovi količina, temu ustrezno preračunala.

Če je kdo zainteresiran, naj mi javi na PM.

http://stores.shop.ebay.co.uk/goodstuff ...
Preberi več : Naročilo iz Tajske | Ogledi : 3401 | Odgovori : 5


Povešeni cvetovi Phaleonopsisa

Živjo,
sem nova na forumu in ob hitrem pregledu tem v rubriki orhideje nisem zasledila svoje težave, zato odpiram novo temo.

Na enem od Phaleonopsisov, ki je sicer zdrav in lepo uspeva, so se mi na enem od dveh cvetnih stebel začeli povešati cvetovi. Se ne sušijo in ne kaže, da bodo odpadli, le manjši so od cvetov na drugem cvetnem steblu in njihovi cvetni lističi visijo, namesto da bi bili pokončni. Cvetno steblo se ...
Preberi več : Povešeni cvetovi Phaleonopsisa | Ogledi : 3217 | Odgovori : 6


Bolezen orhideje

Na zgornji strani listov že nekaj časa je bele lise na eni strani pa celo taka lisa kot bi bilo ožgano kaj je to in kaj naj naredim. Hvala za odgovor Branko.
Preberi več : Bolezen orhideje | Ogledi : 6825 | Odgovori : 5


Asconopsis Irene Dobkin

Pozdravljeni!

osebni mi je zelo všeč Asconopsis Irene Dobkin. Doma imam dve rastlini, vendar obe stagnirata in se dobesedno ne premakneta nikamor, ena celo miruje že tri leta. Zanima me, ali je komu od vas uspelo pripraviti do cvetenja to prekrasno orhidejo in seveda kako.

Zelo bi bila vesela uporabnih napotkov.

Lep dan vsem skupaj, kar.
Preberi več : Asconopsis Irene Dobkin | Ogledi : 1943 | Odgovori : 6


Poškodovana orhideja

Ponoči mi je Zac - piton splezal na akvarijski pokrov, ker se je očitno prišel gret. Kako je 1,2m dolga kača prišla po ravni steni na 1,7 visok pokrov ne vem, vendar mi je pri tem vrgel s pokrova eno izmed najlepših orhidej. Orhideja (Phalaenopsis) je pri padcu utpela kar dosti poškodb. Odtrgalo se je cvetno steblo polomili so se skorajda vsi listi in zračne korenine.

Zanima me kaj se sploh da narediti, da bi ...
Preberi več : Poškodovana orhideja | Ogledi : 2249 | Odgovori : 4


razstava orhidej pri nas

Za vse tiste, ki še ne veste ali pa za vse tiste, ki to veste, pa si boste s tem samo osvežili spomin:

V dneh med 26. februarjem in 14. marcem bo v prostorih vrtnarstva Kurbus na Meleh pri Gornji Radgoni
RAZSTAVA ORHIDEJ IN ŽIVIH TROPSKIH METULJEV 2010

Več o razstavi: www.vrtnar.si
Preberi več : razstava orhidej pri nas | Ogledi : 4044 | Odgovori : 9


Orhideja se smoli sicer zgleda zdrava

Zdravo. Imam težavo in upam, da kdo ve rešitev: večina orhidej se pri meni zelo dobro počuti, lepo in pogosto cvetijo. Imam pa eno, ki ima tri stebla: na enem poganja mala rastlinica, ki tudi že cveti, drugo cvetno steblo je novo in še ne cveti pa se tudi že smoli, tretje steblo je pa staro in iz njega odganjajo nova cvetna stebelca, ki pa se iz popkov smolijo. Preden zacveti, se popki začnejo sušit. ...
Preberi več : Orhideja se smoli sicer zgleda zdrava | Ogledi : 3236 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610